Administracja to bardzo często wybierany kierunek nauki. Istnieje przynajmniej kilka bardzo istotnych zalet tych studiów. Absolwent Administracji zna problematykę zarządzania, łatwo mu więc przejść od teorii do praktyki. Studia te umożliwiają poznanie podstaw prawa, którego znajomość jest niezbędna nie tylko w urzędach publicznych, ale także w prywatnych firmach i przedsiębiorstwach. Studenci tego kierunku poznają specyfikę pracy biurowej, co czyni ich idealnymi kandydatami na różne stanowiska związane z przetwarzaniem danych, zarządzaniem kadrami.
Czytaj więcej...
Kierunek studiów Kryminologia jest interdyscyplinarny, głównie możesz podziewać się na nim zajęć na temat zagadnień teoretycznych i praktycznych przestępczości i zjawisk dewiacyjnych. Kryminologia to studia odpowiednie dla przyszłych policjantów, funkcjonariuszy więziennych, pracowników rządowych i samorządowych komórek zajmujących się bezpieczeństwem, kuratorów, badaczy problemów społecznych, obrońców praw człowieka czy dziennikarzy. Jeśli chcesz w przyszłości rozpocząć ten kierunek studiów, zapraszamy do dalszej lektury!
Czytaj więcej...
Stereotyp prawnika jest niesłychanie płaski i ubogi. Zwykle wyobrażamy sobie przedstawiciela tego zawodu jako adwokata w świetnie skrojonym garniturze, który peroruje na sali sądowej w obronie swoich klientów. Rzeczywistość jest nieco inna. Jeżeli chcesz poznać prawdę o studiach prawniczych oraz o tym, jakie szanse zawodowe stwarza nauka prawa, a także nie chcesz przegapić istotnych wiadomości dotyczących rekrutacji, zapraszamy do lektury tego tekstu! Znajdziesz w nim odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, związane ze studiami na kierunku Prawo.
Czytaj więcej...
Prawo gospodarcze i podatkowe to kierunek studiów, którym powinni zainteresować kandydaci na studia prawnicze oraz ekonomiczno-biznesowe. Jest to interdyscyplinarny kierunek studiów, łączący w sobie zagadnienia ekonomiczne oraz te związane z regulacjami prawnymi. Studenci mogą liczyć na sporą dawkę wiedzy z zakresu finansów i rachunkowości, makroekonomii, mikroekonomii i obsługi księgowej przedsiębiorstw. Dlaczego warto rozpocząć ten kierunek studiów? Zapraszamy do dalszej lektury!
Czytaj więcej...
Studia na tym kierunku trwają nie krócej niż 10 semestrów. W ich trakcie zdobywasz wiedzę i umiejętności w zakresie metodologicznym, etycznym, teoretycznym i aplikacyjnym prawa kanonicznego. Absolwent powinien wykazać się gruntowną wiedzą prawno-kanoniczną wymaganą do podjęcia samodzielnych zawodów, do których wykonywania prawo kościelne wymaga ukończenia studiów kanonistycznych. Warto wiedzieć o tym, że kończąc absolwenci prawa kanonicznego jako jedyni ze wszystkich zawodów prawniczych mogą reprezentować wiernych przed kurią czy innymi instytucjami kościelnymi.
Czytaj więcej...