Zadaniem aktora jest wcielenie się w rolę. W pewnym sensie oznacza to kształtowanie własnej elastycznej tożsamości, jako odpowiedzi na wymagania reżysera i partnerów scenicznych. Dobry aktor musi być świetnym psychologiem, dysponować empatią i wrażliwością. Z drugiej strony zawód ten wymaga racjonalności, odporności na krytykę i umiejętności prowadzenia twardych negocjacji. Zanim wybierzesz ten kierunek, warto gruntownie przemyśleć decyzję o wyborze studiów. 

Głównym celem pracy animatora kultury jest upowszechnianie kultury w publicznych placówkach kulturalnooświatowych oraz w środowisku lokalnym. Animator kultury kształtuje upodobania i zainteresowania kulturalne i artystyczne różnych grup społecznych oraz wspomaga artystyczną twórczość amatorską. Animator kultury zajmuje się również edukacja kulturalną oraz prowadzi zajęcia z amatorskimi zespołami artystycznymi. Do zadań animatora należy często opracowanie i wykonanie lub zlecenie wykonania reklamy planowanych imprez. Chcesz wiedzieć więcej?

Studiowanie Architektury wymaga przełamania pewnych popularnych stereotypów edukacyjnych. Mówi się bowiem, że uczniowie przejawiają talenty do nauk ścisłych lub humanistycznych. Człowiek, który świetnie maluje raczej rzadko bywa podejrzewany o uzdolnienia matematyczne. Dobry fizyk zdecydowanie nie kojarzy się z talentem plastycznym. Tymczasem Architektura wymaga wszechstronności oraz wielu talentów. Do cech i kompetencji architekta należą: umiejętność pracy z wieloma skomplikowanymi systemami informatycznymi, wyobraźnia i kreatywność, znajomość materiałów, dokładność.

Architekt to osoba, która odpowiedzialna jest za tworzenie projektów różnego rodzaju budowli wznoszonych przez człowieka. Czym więc zajmuje się architekt krajobrazu? Oczywiście, nie bierze na siebie obowiązków polegających na projektowaniu i wytwarzaniu rozległych krajobrazów! Praca w tym zawodzie polega raczej na projektowaniu takich obiektów architektonicznych, które stanowiły będą spójną całość z zastanymi elementami przestrzeni. Wiele zależy od wyboru uczelni.

Niektórzy sądzą, że Architektura wnętrz to łatwiejsza wersja Architektury, jednak to dwie odrębne dziedziny. Wiedza o projektowaniu funkcjonalnych, estetycznych i przyjaznych człowiekowi wnętrz jest niezwykle rozległa. Jej istotnym elementem jest znajomość technik i materiałów służących do urzeczywistniania projektów architektonicznych. Aby sensownie zajmować się architekturą wnętrz należy znać podstawowe zagadnienia architektoniczne, dysponować umiejętnością czytania planów konstrukcyjnych. Oferta kształcenia w obszarze architektury wnętrz jest bogata.

Grafika to jeden z podstawowych działów sztuk plastycznych. Dzieli się na artystyczną i użytkową. Artystyczna grafika komputerowa to nowoczesny kierunek studiów, który stanowi pomost pomiędzy grafiką artystyczną, a użytkową grafiką komputerową. Współczesny grafik, ma być zarazem projektantem, który połączy wiedzę i kreatywność artystyczną z umiejętnością posługiwania się nowoczesnym i potężnym narzędziem jakim jest komputer. Z pewnością jest to kierunek studiów dla osób z talentem artystycznym lub osób, które chciałby go w przyszłości rozwijać.

Wybierając kierunek Ceramika student zdobędzie wiedzę specjalistyczną dotyczącą dość niewielkiej, choć bardzo istotnej gałęzi przemysłu jaką jest produkcja ceramiczna. Materiały ceramiczne są szczególnie cenione ze względu na swoją różnorodność i trwałość. Jest to kierunek o tyle odrębny od inżynierii materiałowej czy technologii chemicznej, że ceramika wytwarzana jest w wyniku procesów, które nie są charakterystyczne jednocześnie dla produkcji masowej. Ceramika to studia zdecydowanie dla osób z talentem artystycznym oraz technicznymi zdolnościami.

Polskie uczelnie artystyczne- akademie muzyczne kształcą dyrygentów w zakresie specjalności: dyrygentura chóralna oraz dyrygentura symfoniczno-operowa. Aby dostać się na te studia niestety nie wystarczą same chęci i zapał, choć i te są bardzo ważne. Idealny kandydat powinien być obdarzony słuchem absolutnym oraz niezwykłym wyczuciem rytmu oraz taktu. Wcześniej zdobyte wykształcenie może również przydać się kandydatom na ten kierunek studiów. Chciałbyś w przyszłości zostać dyrygentem operowym? Jeśli tak, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu!

Kandydatowi na ten kierunek przyda się przede wszystkim posiadanie tzw. słuchu muzycznego. Ogromnie ważna jest też inicjatywa twórcza i umiejętność łatwego nawiązywania kontaktów, zwłaszcza z dziećmi. Po ukończeniu tego typu studiów można mieć z nimi dużo do czynienia. Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej to kierunek łączący treści pedagogiczne z zajęcia muzycznymi, np. z gry na instrumencie, śpiewu czy historii i teorii muzyki. Jeśli jesteś muzykalny i chciałbyś pracować z dziećmi w przyszłości, być może jest to kierunek dla Ciebie?

Kandydat wybierający się na ten kierunek powinien przede wszystkim posiadać umiejętności manualne i ogólne zdolności plastyczne (rysowanie, malowanie). Przyda się także wyobraźnia i wrażliwość przestrzenna oraz duże pokłady kreatywności. Najważniejsze jednak wydają się ogólnie rozumiane uzdolnienia twórcze i chęć tworzenia oraz ciekawość i chęć poznania. Oprócz talentu plastycznego, warto pamiętać o tym, że na Edukacji artystycznej w zakresie sztuki plastycznej pojawiają się treści pedagogiczne, a część absolwentów pracuje w placówkach dydaktycznych.

Film i sztuki audiowizualne to kierunek dedykowany osobom, które swoją przyszłość chcą związać z szeroko rozumianą branżą telewizyjną i filmową. Dzięki licznym specjalizacjom oraz rozbudowanemu programowi nauczania (nastawionemu na zdobycie przez studentów praktycznych umiejętności), kierunek ten jest bardzo ceniony przez studentów. Program nauczania został opracowany z myślą o zdobyciu przez studentów praktycznych umiejętności związanych z wybraną przez nich specjalizacją. Zdecydowanie jest to kierunek studiów dla miłośników kina! Zapraszamy do lektury.

Filmoznawstwo łączy w sobie takie dziedziny jak: teorię filmu, historię filmu oraz krytykę filmową. Studenci mogą więc zdobyć kompleksową wiedzę wzbogaconą umiejętnością analizy i krytyki sztuki filmowej. Podczas studiów zdobywają oni także wiedzę o współczesnej kulturze medialnej. Studenci otrzymują wiedzę i umiejętności do przeprowadzenia krytycznej analizy każdego filmu: od tego z okresu kina niemego po współczesne produkcje. Chciałbyś w przyszłości rozpocząć studia na tym kierunku studiów? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Fotografia to magia, skoro jedno dotknięcie spustu zatrzymuje czas. Aby nauczyć się czarować obrazem, trzeba być nie lada wirtuozem. Profesjonalną przygodę z aparatem najlepiej rozpocząć od studiów na kierunku Fotografia. Na rynku znaleźć można całe multum kursów i szkoleń z zakresu fotografii. Nie zastąpią one jednak w żaden sposób prawdziwych studiów akademickich. Znane uczelnie oferują naukę fotografii na najwyższym poziomie. Każda licząca się uczelnia w Polsce ma ten kierunek w swej ofercie edukacyjnej. Zapraszamy do dalszej lektury artykułu! 

Współczesny rozwój mediów elektronicznych, systemów operacyjnych przeznaczonych do urządzeń mobilnych, interfejsów graficznych oraz różnego rodzaju zaawansowanych urządzeń technicznych spowodował wzrost zapotrzebowania nie tylko na programistów, ale także na grafików. Od czasów systemów sterowanych z wiersza poleceń zmieniło się bardzo wiele. Kto jest idealnym kandydatem, jak przebiega rekrutacja oraz jak dostać się na ten kierunek? Aby dowiedzieć się więcej o studiach graficznych, zapraszamy do zapoznania się odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!

Osoba planująca rozpocząć studia na kierunku Grafika warsztatowa, powinna posiadać twórczy umysł, zdolności manualne oraz wyczucie kompozycji. W pracy przyszłego grafika bardzo ważnym elementem jest też pewność siebie i siła przebicia. Dobry grafik to nie tylko profesjonalista, ale także dobry menadżer, potrafiący sprzedać własny produkt. Grafika warsztatowa to współczesny termin oznaczający wszystkie techniki druku, poza technikami przemysłowymi, czyli poza poligrafią. Można przyjąć, że grafika warsztatowa to ogół artystycznych technik druku.

Absolwenci specjalności Grafika w GiGi będą przygotowani do podjęcia samodzielnej pracy artystycznej i projektowej. Kierunek skierowany jest do osób zainteresowanych grafiką, multimediami, nowoczesnymi technologiami, informatyką oraz szeroko rozumianą sztuką. Student zdobędzie podstawy tworzenia gier komputerowych ze szczególnym naciskiem na aspekty praktyczne jak i artystyczne. Oprócz umiejętności tworzenia grafiki, projektowania gier jak i zdobędzie więdzę w zakresie zarządzania projektami w GiGi. Jeśli chcesz więdzieć więcej, zapraszamy do lektury! 

Jakie masz pierwsze skojarzenia z zawodem "historyk sztuki"? Pani kustosz, w wełnianej spódnicy z kokiem na głowie i okularami na łańcuszku, snująca się po muzealnych korytarzach? Podpowiemy Ci nieco inne obrazy. Pamiętacie postać Roberta Langdona z powieści "Kod Leonarda da Vinci"? Jej bohaterem był właśnie historyk sztuki, który miał za zadanie rozwikłać kryminalne tajemnice ukryte w dziełach sztuki minionych epok. Nie warto wierzyć w stereotypy, spróbujmy poznać prawdę o tej dziedzinie wiedzy i o studiach, które przygotowują do tego zawodu. 

Instrumentalista to człowiek, który potrafi grać na wybranym przez siebie instrumencie. Jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach. Studia na kierunku Instrumentalistyka przygotowują, do osiągnięcia pełni dojrzałości artystycznej i wykonawczej w zakresie gry na fortepianie, perkusji, wiolonczeli, skrzypiec, instrumentach dętych blaszanych, drewnianych. Czy można wyspecjalizować się także w jazzie lub muzyce rozrywkowej? Jakiego przygotowania wymaga egzamin na Instrumentalistykę? Aby uzyskać odpowiedzi na te i inne pytania zapoznaj się z treścią tego artykułu.

Kierunek artystyczny, który (zgodnie z podziałem studiów na sztuki piękne, sztuki projektowe i konserwację dzieł sztuki) należy do dziedziny sztuk pięknych. Są to studia przygotowujące do samodzielnego uprawiania twórczości artystycznej, poszerzania umiejętności i wiedzy oraz rozwijania refleksji nad współczesną sztuką. Kto jest idealnym kandydatem? Z pewnością przyda się talent do tworzenia własnych dzieł, twórcze myślenie, kreatywność i niezłe wyczucie smaku. A absolwentom przyda się trochę szczęścia - najlepsi otrzymają najlepsze zlecenia.

Żeby zostać wykwalifikowanymi kompozytorami, aranżerami, instrumentalistami i wokalistami w zakresie Jazzu i muzyki estradowej wystarczy skończyć ten właśnie kierunek. Kandydaci powinni mieć bardzo dobry słuch muzyczny, przyda się też odporność na stres i krytykę, zdeterminowanie, zmysł artystyczny i sprawność intelektualna. Przyda się również nieco wiedzy na temat tego gatunku muzycznego, a także świetne wyczucie rytmu. Nie zapominajmy jednak, że jazz to wielka improwizacja i eksperyment, dlatego grzeczni muzycy szybką wypadną z obiegu! Zapraszamy do lektury!

Chcesz iść na studia z Obrazu multimedialnego? Dowiesz się tam wszystkiego na temat nowoczesnych multimediów. Oferta studiów skierowana jest do osób zainteresowanych nowoczesnymi technologiami w multimediach. Celem natomiast, wykształcenie profesjonalnych operatorów obrazu, znających nie tylko techniki montażu materiałów audiowizualnych, lecz także sprawnie obsługujących wszelkie urządzenia rejestrujące obraz. Od kandydatów chcących podjąć studia oczekuje się umiejętności zaprezentowania własnego dorobku artystycznego przed komisją rekrutacyjną.

Kandydaci na ten kierunek powinni wykazywać się predyspozycjami twórczymi oraz wiedzą i umiejętnościami muzycznymi. Studia te mają charakter praktyczno-poznawczy. Praktyki stanowią więc integralną część toku kształcenia. Pozauczelniane zajęcia to między innymi te związane z praktyką estradową, przygotowaniem koncertów, a także inne działania umożliwiające studentom aktywne życie koncertowe i zawodowe. Wprowadzane są również przedmioty fakultatywne umożliwiające indywidualny przebieg studiów i uwzględnianie upodobań studenta. Chcesz wiedzieć więcej? 

Konserwacja i restauracja dzieł sztuki to zespół działań mających na celu utrzymanie dzieła w dobrym stanie technicznym, bądź przywrócenie jego utraconej formy. Studia na tym kierunku trwają 6 lat. Kandydat powinien charakteryzować się umiejętnością skupienia, manualnymi zdolnościami i precyzją. Każde dzieło sztuki jest niepowtarzalne. Niedopuszczalny jest więc w tym zawodzie mechaniczny i nieodpowiedzialny sposób pracy. Absolwent powinien być twórcą o przygotowaniu artystycznym i naukowym, wyspecjalizowanym w zakresie teoretycznym i praktycznym.

Studia malarskie to studia dla ludzi obdarzonych talentem plastycznym oraz szczególnym uporem, w dążeniu do celu. Kierunek malarstwo nie jest dobrym pomysłem dla lekkoduchów i niezdyscyplinowanych pseudoartystycznych dusz. Bez podstawowej systematyczności i rzetelności tylko niezwykle rzadkim i wybitnie utalentowanym malarzom udaje się odnieść sukces, ale Ci z reguły nie potrzebują studiów. Dla kogo są, zatem studia malarskie? Jak się do nich przygotować? Jak przebiega nauka na kierunku malarskim? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tym artykule.

Studia wyposażają absolwenta w kompletną wiedzę artystyczną, techniczną i administracyjną potrzebną do założenia własnego studia montażowego świadczącego usługi zarówno profesjonalistom jak i amatorom. Montaż filmowy to bardzo wąska dziedzina, która dostarcza studentom praktycznych umiejętności. Dzięki temu od razu po studiach będą mogli rozpocząć pracę przy montażu materiału filmowego. Kandydaci powinni wiedzieć, że od studentów wymaga się z jednej strony precyzji w działaniu, a z drugiej strony kreatywności. Zapraszamy do dalszej lektury!

Na kierunku Musical silny nacisk kładzie się na wykształcenie zdolności równoczesnego wykorzystania połączenia wszystkich dziedzin sztuki, czyli wokalistyki, aktorstwa i sztuk tanecznych, w kreacji scenicznej. Są to studia interdyscyplinarne, które zapewniają absolwentom niezbędną wiedzę zarówno tę wysoce specjalistyczną jak i ogólnomuzyczną i humanistyczną. Studia w pewnym stopniu przypominają teatrologię czy filmoznawstwo, jednak są zorientowane przede wszystkim na ten gatunek filmowy. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do dalszej lektury!

Studia muzyki kościelnej przygotowują absolwentów do szeroko zakrojonej aktywności pedagogicznej i artystycznej jako nauczycieli, dyrygentów chóralnych, kantorów i organistów. Student zdobywa wiedzę z zakresu liturgiki i chorału gregoriańskiego, wiedzę z zakresu organoznawstwa i ochrony zabytków budownictwa organowego, a przede wszystkim umiejętność gry na organach, pozwalającą na wykonanie repertuaru literatury organowej o co najmniej średnim stopniu trudności. Jeśli myślisz o tym kierunku studiów, koniecznie zapoznaj się z podstawą programową!

Kandydat na studia muzykologiczne powinien mieć przygotowanie muzyczne. W trakcie studiów studenci poznają historię muzyki w kontekście ogólnych zjawisk kultury, a także uczą się analizowania i interpretowania dzieł muzycznych różnych epok. Osobom wybierającym się na ten kierunek przyda się dobry słuch, wrażliwość na muzykę i łatwość przyswajania wiedzy historycznej, której na tym kierunku nie brakuje. Dla kogo są te studia i którzy kandydaci mają największe szanse na ukończenie tego kierunku? Zapraszamy do lektury całego artykułu dotyczącego muzykologii!

Na tym kierunku doskonale odnajdą się osoby, które oprócz talentu i przygotowania muzycznego mają dużą chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Studia mają na celu przekazanie wiedzy na temat leczenia za pomocą muzyki, wielu różnorodnych schorzeń praktycznie w każdej grupie wiekowej pacjentów. Jest to nowoczesna, alternatywna metoda leczenia. Absolwenci muzykoterapii pracują z dziećmi, osobami dorosłymi, a także osobami z niepełnosprawnością intelektualną, dlatego studenci zostaną wszechstronnie przygotowani do pracy z innymi. Chcesz wiedzieć więcej?

Dobra kultury mają ogromne znaczenie dla współczesności. Kto nie dba o własną przeszłość, nie może mieć przyszłości. Istnieje bardzo wiele państwowych i prywatnych instytucji, których celem jest ochrona dóbr kultury. W działalność tę wpisują się muzea, galerie, pracownie renowacji i konserwacji zabytków, a także organizacje pozarządowe, wspierające ratowanie zabytków, pomników, budynków i miejsc cennych dla społeczności lokalnych. Aby dowiedzieć się więcej o studiach na kierunku Ochrona dóbr kultury, zapraszamy do lektury tego tekstu!

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę z zakresu nauk ekonomicznych, prawnych i humanistycznych. Jeśli startujesz na ten kierunek możesz zakładać, że posiądziesz umiejętności niezbędne do organizowania i zarządzania procesami twórczymi oraz podmiotami w zakresie przemysłu audiowizualnego i kultury. W trakcie studiów sporo uwagi należy poświęcić językowi obcemu. Przyda się chociażby podczas organizacji imprezy z udziałem zagranicznego gościa. Są to studia z pewnością dla osób o wszechstronnych zainteresowaniach, a także silnym charakterze.

Projektowanie graficzne to czynność intelektualna, techniczna i kreatywna. Projektant grafiki nie tylko ilustruje czy opracowuje metody na potrzeby prezentacji wizualnej, ale także organizuje pracę. Zawód ten jest związany z wszelką formą prezentacji i informacji wizualnej, z opracowywaniem logo, ilustracji, typografii, kaligrafii czy opakowań. Potrzebna jest tu wszechstronność i orientacja w różnych dziedzinach twórczości wizualnej - grafice, malarstwie, projektowaniu przemysłowym, animacji filmowej. Zanim wybierzesz kierunek studiów dla siebie, zapraszamy do lektury!

To kierunek dla tych, którzy do zainteresowania realizacją obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografią chcą dodać praktyczny warsztat. Studenci poznają praktyczne zagadnienia związane z pracą m.in. operatora, reżysera, montażysty, scenarzysty, scenografa i kierownika produkcji. Zgłębiają również zagadnienia związane z fotografią z zakresu reklamy, reportażu, fotografii kreacyjnej, klasycznej i cyfrowej. Rekrutacja to na ogół prezentacja dotychczasowych prac fotograficznych i/lub filmów połączona z rozmową. W trakcie studiów wybierane są specjalizacje.

Ponadprzeciętna wyobraźnia, wrażliwość na świat i mnóstwo pomysłów to podstawa bytu przyszłego reżysera. Kandydatowi na ten kierunek przydadzą się również bardziej przyziemne predyspozycje: umiejętność podejmowania szybkich decyzji oraz zdolności organizacyjne i menedżerskie. Reżyser koordynuje działania wszystkich członków ekipy danego przedsięwzięcia i odpowiada za jego ostateczny kształt. Jest łącznikiem między myślami autora sztuki bądź scenarzysty, a sposobem ich wyrażania przez aktora. Przede wszystkim jednak realizuje własną wizję artystyczną.

Kierunek ten przygotowuje do wszechstronnej pracy z dźwiękiem. Jest bardzo ciekawy, ale też wymagający, zwłaszcza pod względem czasowym. Przyszłym studentom przydadzą się zarówno uzdolnienia muzyczne (humanistyczne), jak i w zakresie nauk ścisłych. Poza tym konieczna jest wrażliwość na barwę dźwięku, wyobraźnia dźwiękowa, refleks i podzielność uwagi. Mile widziane są zainteresowania filmem i teatrem. Kandydat nie może mieć wad i ubytków słuchu - na wydziałach reżyserii dźwięku wszystkich poddaje się badaniom audiometrycznym. Zapraszamy do lektury! 

Nawet David Copperfield nie umie robić takich sztuczek jak absolwent kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. To dopiero magik! Z prostej historii zrodzonej w wyobraźni wyczarowuje gry komputerowe. Za różdżkę służy mu komputer. By zostać takim "czarodziejem" trzeba przejść zaawansowany kurs "czarnej magii". Wykładają ją na kierunku Reżyseria i produkcja gier wideo. Jeśli chcesz nauczyć się tworzyć gry komputerowe, musisz stanąć do walki o indeks. By szczęśliwie przebrnąć przez rekrutacyjne sito, musisz dobrze zdać maturę. Chcesz wiedzieć więcej?

Studia skierowane są do absolwentów szkół muzycznych I i II stopnia oraz osób posiadających wykształcenie muzyczne na poziomie podstawowym (nie jest wymagane świadectwo ukończenia szkoły muzycznej), które chcą zdobyć kwalifikacje licencjata w specjalności rytmika. Kto będzie idealnym kandydatem na ten kierunek studiów? Przede wszystkim osoba, która ma świetne poczucie rytmu oraz uwielbia pracę z dziećmi w każdym wieku. Choć nie wszyscy absolwenci pracują w szkole, to spora część z nich udziela się prowadzi zajęcia dla dzieci w ośrodkach kultury. 

Rzeźba jest jedną z gałęzi sztuk plastycznych. Od siostrzanej dziedziny sztuki, jaką jest np. malarstwo, odróżnia ją trójwymiarowość. Żeby studiować Rzeźbę należy mieć zdolności manualne i plastyczne. Kandydat na ten kierunek studiów powinien również interesować się kulturą, sztuką i jej historią. Większość uczelni w Polsce przyjmuje jedynie osoby z odpowiednimi kwalifikacjami i doświadczeniem, dlatego jeśli myślisz o rozpoczęciu studiów na tym kierunku, koniecznie rozpocznij przygotowania do rekrutacji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zapraszamy do lektury! 

Scenografia to dekoracja, kostiumy, rekwizyty, charakteryzacja postaci i oświetlenie, czyli plastyczna oprawa widowiska (filmu, sztuki teatralnej, spektaklu operowego, baletowego lub telewizyjnego). Odgrywa bardzo dużą rolę w odbiorze spektaklu, współuczestnicząc w jego tworzeniu. Sama w sobie jest sztuką. Kształt przestrzeni jaki buduje, stanowi dla widza przekaz i integralną część widowiska. Kandydaci na ten kierunek studiów powinni przygotować się na naukę historii oraz teorii sztuki w parze z technicznymi i technologicznymi aspektami twórczości scenograficznej.

Scenariopisarskie studia licencjackie przeznaczone są dla osób, które już wiedzą, że ich powołaniem i przeznaczeniem jest pisanie dla filmu. Trzyletni okres studiów daje szansę na zdobycie wiedzy i doświadczenia zawodowego, a także na zbudowanie własnej świadomości scenariopisarskiej. Istotą tego programu jest połączenie praktyki, czyli pisania coraz większych form fabularnych, z wiedzą o warsztacie scenarzysty, o dramaturgii, narracji, psychologii, historii filmu. Myślisz na poważnie o wyborze tego kierunku studiów? Jeśli tak, koniecznie czytaj dalej!

Studia na unikatowym kierunku Sztuka mediów kładą główny nacisk na wykształcenie absolwenta świadomego roli współczesnych mediów elektronicznych, przystosowanego do funkcjonowania w obszarze działań związanych z ich autorskim i użytkowym wykorzystaniem.

Kierunek Sztuka rejestracji obrazu powstał dzięki połączeniu wiedzy z zakresu fotografii i animacji. Dynamiczny rozwój narzędzi rejestrujących obraz oraz ich coraz szersze zastosowanie czyni ten kierunek przyszłościowym i coraz bardziej aktualnym. Jest to kierunek należący do grupy kierunków artystycznych, dlatego kandydaci powinni być utalentowani, kreatywni, a także nastawieni na osiąganie wyznaczonych celów. Większość absolwentów pracuje w pracowniach artystycznych i firmach brandingowych. Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do dalszej lektury!

Taniec to jedna z najstarszych sztuk pięknych. Od tysięcy lat ludzie przekazują za pomocą tańca historie, opowieści, emocje. Zaliczany jest również do ćwiczeń rekreacyjnych, mających bardzo korzystny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Kandydata na ten kierunek powinna charakteryzować wysoka sprawność fizyczna i pasja do tańca. Są to studia interdyscyplinarne o sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem historii i teorii tańca. Ważna jest również praktyka oraz chęć nieustannego szlifowania swoich umiejętności. Jesteś gotowy na studia taneczne?

Podstawowym celem kierunku Tkanina i ubiór jest kształcenie projektantów ubioru o wysokich kwalifikacjach - przygotowanych do pracy w przemyśle odzieżowym, a także do prowadzenia indywidualnej działalności twórczej, prowadzenie prac badawczo-artystycznych w zakresie szeroko rozumianego ubioru, rozwój istniejącej i kreowanie przyszłej kadry pracowników naukowo-dydaktycznych. To studia dla osób z pasją, które już na etapie rekrutacji wiedzą, czym chciałby się zająć po studiach. Myślisz, że poradziłbyś sobie na kierunku Tkanina i ubiór? Czytaj dalej!

Barwa, skala, siła, tonacja czynią nasz głos innym od głosu kolegi czy koleżanki z ławki. Dzięki niemu możemy również trafić na wymarzone studia. Wokalistyka jest kierunkiem dla tych, którzy lubią i potrafią śpiewać. Występy przed publicznością wymagają od kandydata na ten kierunek, sporej dawki pewności siebie. Należy pamiętać o tym, że wszechstronnie wykształcony muzyk to nie tylko śpiewak, ale również znawca w swej dyscyplinie artystycznej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów, koniecznie zapoznaj się z całym artykułem!

Znaczenie słowa "wzór" jest dość złożone, z jednej strony może być nim motyw dekoracyjny, inny sposób rozumienia tego terminu to prototyp, model - można także spotkać się z określaniem wzoru jako wzorca produkcyjnego. Wszystkie te znaczenia wiążą się w pewien sposób z projektowaniem wizualnej strony różnego rodzaju przedmiotów. Warto rozważyć możliwość nauczenia się tej dziedziny, ze względu na możliwość wykonywania ciekawego zawodu, atrakcyjne perspektywy na rynku pracy oraz szansę na praktycznie nieograniczonego rozwoju. Zapraszamy do lektury!