phoca_thumb_s_ur_logoOd 29 do 31 maja w budynkach Wydziału Ogrodniczego i Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbywać się będą IX Ogólnopolskie Dni Owada. Tym razem hasłem przewodnim będzie: „Much(a)ówka nie jedno ma imię”. 
Już po raz dziewiąty na krakowskim Uniwersytecie Rolniczym odbywać się będą Ogólnopolskie Dni Owada. Impreza co roku gromadzi tłumy zwiedzających. Stałymi elementami Dni Owada są wystawy żywych owadów krajowych i egzotycznych, pajęczaków egzotycznych, owadów drapieżnych, parazytoidów oraz nicieni. Ponadto można zobaczyć kolekcje roślin owadożernych, owady preparowane, a także obejrzeć wystawę exlibrisów i fotografii o tematyce entomologicznej. Jak co roku dla najmłodszych odbywać się będą warsztaty, podczas których będzie można m.in. ulepić gliniane domki dla owadów.
Dodatkową atrakcją będą wróżby „owadziej wróżki”, „owadzie” tatuaże, zawody w owadziej lekkoatletyce czy konkursy rysunku ulicznego. Przez cały czas odbywać się będą kiermasze – owadów krajowych i egzotycznych w gablotkach i do samodzielnego rozłożenia, produktów pszczelich, akcesoriów entomologicznych, książek o tematyce entomologicznej, ogrodniczej oraz ogólno-przyrodniczej. 
W sobotę i niedzielę niewątpliwym hitem będzie prezentacja „KUCHNI Z POSMAKIEM OWADA” połączona z degustacją! Na sobotni wieczór zaplanowano występ kabaretu „Na sześciu nogach” oraz „Bal Owada” (wstęp za okazaniem zaproszenia), gdzie obowiązywać będzie przebranie za owada.
Dniom Owada towarzyszyć będą ciekawe wykłady, które odbywać się będą w piątek, tj. 29 maja br. w godzinach od 11.00 do 20.00 w Klubie Studenckim „Arka”, mieszczącym się przy al. 29 Listopada 50.

Komentarze obsługiwane przez CComment