phoca_thumb_s_youropeEdukacyjny projekt "YOUrope needs YOU" studentów z Krakowa zwyciężył we współorganizowanym przez Parlament Europejski (PE) konkursie o Nagrodę im. Karola Wielkiego dla Młodzieży.
Nagrodę w wysokości 5 tys. euro wręczył we wtorek w Akwizgranie przewodniczący PE Hans-Gert Poettering. Zwycięski projekt "YOUrope needs YOU" (Europa Cię potrzebuje) realizowany jest przez oddział Europejskiego Forum Studentów AEGEE w Krakowie. 
W ramach projektu studenci organizują warsztaty i spotkania na tematy europejskie dla uczniów szkół ponadpodstawowych w wieku od 15 do 18 lat. Do zespołu realizującego projekt Polacy zaprosili studentów z siedmiu krajów, m.in. z Niemiec, Holandii, Hiszpanii i Turcji.
"YOUrope needs YOU" był jednym z dwudziestu siedmiu projektów wybranych do konkursu we wszystkich krajach członkowskich. Najpierw zwyciężył w polskim etapie konkursu, w którym rywalizowało dziesięć projektów.
Nagroda Karola Wielkiego dla Młodzieży jest adresowana do ludzi w wieku od 16 do 30 lat, którzy realizują projekty ułatwiające porozumienie i współpracę między obywatelami krajów europejskich oraz budujące poczucie europejskiej tożsamości.
W konkursie biorą udział osoby lub grupy realizujące np. programy wymiany młodzieży, projekty internetowe w skali europejskiej oraz organizujące imprezy przeznaczone dla młodzieży.
Organizatorami konkursu są Parlament Europejski i Fundacja Międzynarodowej Nagrody im. Karola Wielkiego w Akwizgranie.
źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment