phoca_thumb_s_biegAkademia Ekonomiczna im. Karola Adamieckiego organizuje szóstą edycję biegu na orientację Ekonomia Ekstremalna. 16 maja uczestnicy wystartują spod budynku Dyrekcji Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie. Początek imprezy godzina 10:00. Adresatami są uczniowie, którzy wiążą swoją przyszłość z Akademią oraz inni zainteresowani.
  
Myślą przewodnią organizowanej Ekonomii Ekstremalnej jest pokazanie uczestnikom akademickiej atmosfery – jej dynamiczności, zmienności i różnorodności. Uświadomienie przyszłym studentom, iż uczelnia oferuje nie tylko naukę w szkolnych ławach, lecz również daje szansę na zdobycie nowych doświadczeń, nawiązanie interesujących znajomości, uzupełnienie wiedzy teoretycznej o doświadczenie praktyczne.
 
Ekonomia Ekstremalna to bieg na orientację wzbogacony o zadania ekstremalne (w poprzednich latach był to Zorb, most linowy, sky-rotator itp.), pytania z wiedzy ogólnej oraz zadania na inteligencję. Czteroosobowe drużyny mają, przy użyciu mapki, odszukać punkty kontrolne. Na każdym punkcie czekają na nich studenci Akademii z różnorodnymi zadaniami. Drużyna, której uda się zebrać największą liczbę punktów i pokonać trasę w jak najkrótszym czasie, wygrywa.
  
Udział w Ekonomii Ekstremalnej umożliwia sprawdzenie się w nowych, często zaskakujących sytuacjach, ocenę swoich zdolności do współpracy w grupie, nawiązanie kontaktu ze studentami a przede wszystkim świetną zabawę. Ekonomia Ekstremalna to również nagrody. Na najlepszych czeka bezpłatny semestr studiów niestacjonarnych na wybranym przez siebie kierunku lub udział w obozie adaptacyjnym organizowanym dla studentów pierwszego roku Akademii Ekonomicznej w Katowicach.
   
Zgłoszenia drużyn do 14.05.2009. Więcej informacji na stronie Uczelni www.ae.katowice.pl  
 

Komentarze obsługiwane przez CComment