phoca_thumb_s_pwr_logoInformacje o budowie robotów sumo i minisumo, a także opowieści o konstrukcji i zastosowaniu inteligentnych protez znajdą się w programie Radia Euro, który w środę 29 kwietnia zostanie nadany z Instytutu Informatyki, Automatyki i Robotyki Politechniki Wrocławskiej. 

Trzygodzinny program realizowany w ramach cyklu comiesięcznych audycji promujących Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zatytułowanych "Czwarty wymiar" rozpocznie się o godz. 9.00. 

Gośćmi programu będą przedstawiciele władz uczelni oraz studenci Wydziału Elektroniki z kół naukowych. Ponadto dr inż. Robert Muszyński z Zakładu Podstaw Cybernetyki i Robotyki Politechniki Wrocławskiej (jego specjalność to m.in. sterowanie manipulatorami i robotami mobilnymi oraz symboliczne języki programowania) opowie o tym, jakie atrakcje Instytut Informatyki, Automatyki i Robotyki przygotował na tegoroczny 13. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. 

Jak informuje Krystyna Matelska-Tokarz z radiowego biura promocji, audycja ma charakter interaktywny. Jak zawsze będzie prezentowana zarówno na antenie, jak i w internecie na stronie polskieradioeuro.pl. 

źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment