phoca_thumb_s_logo_uw_pwUniwersytet Warszawski i Politechnika Warszawska zamierzają ściślej współpracować w zakresie kształcenia i prowadzenia badań naukowych oraz działań na rzez rozwoju miasta Warszawy jako metropolii i ośrodka akademickiego – poinformowała rzecznik prasowy UW Anna Korzekwa. 
W najbliższych dniach porozumienie w tej sprawie podpiszą prof. Katarzyna Chałasińska-Macukow, rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Włodzimierz Kurnik, rektor Politechniki Warszawskiej. 

Jak wyjaśnia Korzekwa, obie uczelnie będą dążyły do utworzenia studiów międzyuczelnianych związanych z naukami przyrodniczymi i społecznymi. Planują wzajemnie uznawać uczestnictwo swoich studentów i doktorantów w zajęciach dydaktycznych. Podejmą też współpracę w zakresie prowadzenia środowiskowych studiów doktoranckich.

W zawartej umowie znajdzie się też zapis o wspólnym rozwijaniu kształcenia ustawicznego w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku PW i Uniwersytetu Otwartego UW oraz o rozwijaniu studiów varsavianistycznych. 

„Ścisła współpraca ma służyć wzmocnieniu pozycji obu uczelni na krajowym i międzynarodowym rynku edukacyjnym” - mówi Anna Korzekwa. 

Podpisanie umowy odbędzie się we wtorek, 21 kwietnia, o godz. 14.00 w Sali Złotej Pałacu Kazimierzowskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. 

źródło: PAP – Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment