×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
CEMS CHANCECEMS Chance to czterodniowy projekt dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i 1 liceum, który odbywa się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty, panele motywacyjne, wycieczki do największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne. Ale o co dokładnie chodzi w CEMS Chance? I co trzeba zrobić, żeby móc wziąć w nim udział?

O projeckie

CEMS Chance to inicjatywa charytatywna, przygotowywana przez studentów Szkoły Głównej Handlowej, którzy aktywnie działają w CEMS Club Warsaw (organizacji studenckiej wspierającej realizacje programu magisterskiego CEMS Master’s in International Management). Naszym głównym celem jest ofiarowanie pomocy i wsparcia dla młodych ludzi, których w najbliższym czasie czeka wiele decyzji dotyczących ich przyszłości. Sami nie tak dawno byliśmy w podobnej sytuacji, dlatego dziś wyciągamy pomocną dłoń do tych, którzy nie potrafią odnaleźć siebie, nie wierzą w swoje możliwości i nie są świadomi swoich mocnych cech. Każdą edycję projektu przygotowujemy starannie, dbając o wszystkie, nawet te najdrobniejsze szczegóły. Pragniemy, aby pobyt w Warszawie był wykorzystany przez naszych uczestników możliwie jak najlepiej, dlatego szczególną wagę przywiązujemy do merytorycznej strony wydarzenia. Na uczestników czekają spotkania z inspirującymi ludźmi, którzy osiągnęli w życiu ogromny sukces (w poprzednich edycjach odwiedzili nas m.in.: Beata Pawlikowska, Rafał Brzozowski, Piotr Cieszewski czy Dorota Wellman), warsztaty motywacyjne oraz zajęcia z rozwijania umiejętności miękkich. Chcemy by nasz projekt oprócz praktycznej wiedzy i ogromnej dawki motywacji, dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i pomógł im w nawiązaniu nowych znajomości, dlatego przygotowujemy także wycieczki do najbardziej popularnych warszawskich miejsc (np. Centrum Nauki Kopernik, PKiN) oraz wyjścia, które mają na celu pomóc w integracji (np. kręgle, łyżwy). Nie zabraknie także atrakcji plastycznych.

O uczestnikach – dla kogo projekt jest przeznaczony?

Oprócz wymagań odnośnie wieku od uczestników oczekujemy chęci działania. Nieważne, czy do tej pory odnosiłeś sukcesy, liczy się to, czy chcesz podjąć wyzwanie. Nie musisz wiedzieć czego chcesz w życiu, ale ważne żebyś sam chciał rozpocząć poszukiwania swojej wymarzonej drogi.

Naszą pomoc kierujemy przede wszystkim do osób z mniejszych miejscowości z utrudnionym startem w przyszłość. Chcemy także pomóc uwierzyć w siebie młodzieży w trudnych sytuacjach życiowych, z domów dziecka, rodzin zastępczych, niepełnych rodzin lub zmagającej się z chorobami.
CEMS CHANCE

Co trzeba zrobić, by wziąć udział?

Zgłoszenie się do projektu jest bardzo proste, wymagamy jednak od każdego kandydata wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie cemschance.pl/zglos-sie/,w którym będzie miał on okazje zachęcić nas do siebie i przekonać, że nasz projekt jest właśnie dla niego, że to on najlepiej z niego skorzysta. Spośród wszystkich zgłoszeń wybierzemy czterdzieści osób, których zaprosimy do Warszawy.

A co z kosztami?

Od pierwszej edycji dbamy o to, by uczestnikom niczego nie brakowało. Zapewniamy im nocleg, pełne wyżywienie, wszelkie atrakcje. Jedyny koszt, jaki trzeba ponieść to transport do Warszawy.

Czy warto?

„Uważam, że projekt CEMS Chance to wspaniała inicjatywa. Wysyłając zgłoszenie trochę stresowałam się, co właściwie mnie czeka, ale ani razu nie pomyślałam o tym, że podjęłam złą decyzję. Projekt zmotywował mnie do działania. Polecam go każdemu!” - Klaudia, 16 lat

Zachęcamy do udziału w projekcie każdego! Pragniemy WAS zainspirować, pomagamy uwierzyć w siebie i pokazujemy, że nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy tylko DAĆ SOBIE SZANSĘ!

XIII edycja CEMS Chance odbyła się w dniach 5-8 grudnia 2017 roku. Do Warszawy zaprosiliśmy 40 uczestników z całej Polski, którzy mieli okazję wziąć udział w inspirujących warsztatach, zwiedzić najciekawsze atrakcje turystyczne stolicy oraz zawrzeć przyjaźnie na całe życie. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia!

Komentarze obsługiwane przez CComment