WSL logoWraz z początkiem nowego roku szkolnego ruszyła dziewiąta edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, która jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. W kilkuetapowym konkursie biorą udział uczniowie szkół średnich i policealnych, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę z zakresu logistyki.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2008 roku Z roku na rok Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a o prestiżu projektu świadczyć mogą statystyki – w ubiegłym roku do logistycznych zmagań stanęło ponad 7 tysięcy uczniów z aż 294 szkół z całej Polski. To jedyny taki konkurs w Polsce, który jest skierowany do uczniów szkół średnich. Dzięki niemu licealiści i uczniowie techników mogą poszerzyć swoją wiedzę z zdobyć cenne nagrody. Najlepsi mogą liczyć na darmowe studia w Wyższej Szkole Logistyki po zdaniu egzaminu maturalnego, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, który jest przeprowadzony w technikach o profilu logistycznym, staże w branżowych przedsiębiorstwach oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Honorowymi wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej i ORE, a patronami merytorycznymi Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna
Uczniowie mogą zgłaszać swój udział do 21 września. Pierwszy etap odbędzie się 4 października w szkołach średnich w całym kraju. Osoby, które dostaną się do etapu okręgowego, przystąpią do rozwiązywania testu 2 grudnia. Finał konkursu został zaplanowany na 3 marca 2017. – Udział w olimpiadzie jest dla młodych adeptów logistyki nie tylko okazją bezstresowego sprawdzenia swoich sił i zdobycia cennych nagród rzeczowych, ale i ogromną szansą na start kariery zawodowej w jednym z największych przedsiębiorstw logistycznych w kraju. Laureaci i finaliści olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Najlepsi olimpijczycy otrzymują bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki oraz oferty współpracy od liderów rynku. Zwycięzcy z poprzednich edycji, piastujący dziś wysokie stanowiska w branży logistycznej, olimpiadę wspominają jako moment skoku rozwojowego w ich życiu – podsumowuje Wojciech Zalewski, wicekanclerz Wyższej Szkoły Logistyki.

Więcej na temat Olimpiady znajdziesz tutaj.
Zainteresowany studiowaniem na WSL? Więcej informacji znajdziesz tutaj.

XVII Łódzkie Targi Edukacyjne w tym roku odbędą się w terminie 13-14 marca.  Są one najważniejszym świętem edukacji w regionie łódzkim, a także miejscem prezentacji kompleksowej  oferty edukacyjnej…

Komentarze obsługiwane przez CComment