×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
edusalon logoKolejny rocznik maturzystów staje przed wyborem uczelni i kierunku studiów, zawodu, swojej dalszej ścieżki kształcenia. Takie decyzje coraz częściej podejmują też młodsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. To dla nich organizowane są targi edukacyjne. Już XI Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon odbędą się w dniach 2-3 lutego w Hali PODPROMIE w Rzeszowie.
 
Wizyta na targach edukacyjnych to dobry pomysł dla uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli. W tym roku w Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie blisko 100 wystawców. Będą to publiczne i prywatne uczelnie wyższe z całej Polski oraz z zagranicy (m. in. z Anglii, Danii, Holandii, Szwecji), szkoły policealne, wydawcy edukacyjni, internetowe portale edukacyjne, doradcy zawodowi, agencje zatrudnienia itp.
 
Kiedy: 2-3 lutego 2016 r. (wtorek i środa)
Godziny zwiedzania: wtorek (2 lutego): 9.00-14.00, środa (3 lutego): 9.00-13.00
Gdzie: Hala PODPROMIE, ul. Podpromie 10, Rzeszów
WSTĘP BEZPŁATNY

Atrakcje dla zwiedzających przygotowane przez wystawców

 • indywidualne spotkania z psychologiem,
 • konsultacje z doradcami zawodowymi,
 • prezentacja maszyny do analizy składu masy ciała – możliwość wykonania badania podczas targów,
 • prezentacja nowoczesnego wyposażenia Uczelnianego Laboratorium Kryminalistycznego, Pracowni Medycyny Sądowej i Medycyny Ratunkowej oraz Strzelnicy Elektronicznej,
 • możliwość spotkania się i porozmawiania z polskimi studentami studiującymi za granicą oraz wykładowcami duńskich uczelni,
 • udzielanie informacji dotyczących powoływania do wszystkich form służby wojskowej,
 • prezentacja strzelnicy elektronicznej,
 • podczas targów będzie możliwość uzyskania kuponów rabatowych do Parku Wodnego w Krakowie, dodatkowo dla nauczycieli będą przygotowane specjalne oferty dla grup szkolnych.

Porady psychologów

Przy tak ważnych decyzjach życiowych warto skorzystać z profesjonalnej porady. Doradcy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie pomogą wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

Warsztaty, kino i kiermasz książek

Organizatorzy zapraszają grupy uczniów do udziału w lekcjach o nietypowej formie i niestandardowych tematach. „Lekcje inne niż zwykle” to m.in.
 • Lekcja EKO gotowania z Polską Ekologią
 • Lekcja współczesnej kryminalistyki, czyli o wykorzystaniu nauki w wykrywaniu przestępstw
 • Lekcja matematyki: strategia rozwiązywania zadań maturalnych
 • Lekcja coachingu, czyli jak znaleźć siłę i motywację do działania
 • Lekcja fotogrametrii i skaningu laserowego w modelowaniu 3D
Aby wziąć udział w warsztatach należy zgłosić grupę u organizatora targów.
 
Organizatorzy przy współpracy z kinem Helios mają dla odwiedzających targi uczniów i nauczycieli specjalną ofertę promocyjną na filmy 2D i 3D. Natomiast Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje w ramach targów EduSalon kiermasz książek. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych.
 
Harmonogram warsztatów, zasady promocji i więcej informacji znajdziesz tutaj.
 
edusalon2016

Komentarze obsługiwane przez CComment