Studia w Lublinie: rekrutacja zimowaPlanujesz podjęcie studiów II stopnia na jednej z lubelskich uczelni, ale nie chcesz marnować cennego czasu i czekać do rekrutacji letniej? Możesz wziąć udział w prowadzonej aktualnie rekrutacji zimowej i rozpocząć swoje studia już za kilka tygodni!

Zimową rekrutację prowadzi Katolicki Uniwersytet Lubelski, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej. Uniwersytet Medyczny w Lublinie zaprasza kandydatów na studia do wzięcia udziału w rekrutacji letniej, która rozpocznie się tradycyjnie w czerwcu.

W rekrutacji zimowej mogą wziąć udział wyłącznie absolwenci studiów I lub II stopnia, którzy posiadają minimum tytuł zawodowy licencjata lub inżyniera.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Największa uczelnia w województwie lubelskim przygotowała dla kandydatów na studia w rekrutacji zimowej tylko jeden kierunek: gospodarkę przestrzenną, prowadzoną w trybie stacjonarnym (60 miejsc) oraz niestacjonarnym (60 miejsc).

– Zimowa rekrutacja potrwa do 8 lutego. Wtedy nastąpi zakończenie internetowej rejestracji kandydatów na studia i wnoszenia opłat rekrutacyjnych) – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Od początku stycznia trwa również rekrutacja na kilkanaście kierunków studiów podyplomowych. Zachęcamy więc do uzupełniania dotychczas zdobytej wiedzy oraz podnoszenia kwalifikacji – dodaje.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

KUL do 15 lutego prowadzi zimową rekrutację na trzy kierunki studiów: architekturę krajobrazu (20 miejsc), gospodarkę przestrzenną (40 miejsc) oraz inżynierię środowiska (30 miejsc) prowadzoną na Wydziale Zamiejscowym w Stalowej Woli.

– Warunkiem ubiegania się o przyjęcie na architekturę krajobrazu jest ukończenie studiów inżynierskich na jednym z wymienionych kierunków: architektura krajobrazu, architektura, ogrodnictwo, gospodarka przestrzenna. Kandydaci na studia z zakresu gospodarki przestrzennej muszą być absolwentami studiów inżynierskich na kierunku gospodarka przestrzenna lub architektura krajobrazu – mówi Katarzyna Bojko z biura rzecznika prasowego KUL. – W przypadku trzeciego z kierunków wymagane jest ukończenie studiów I stopnia na kierunku inżynieria środowiska lub ochrona środowiska, przy czym kandydatów, którzy ukończyli studia na kierunku ochrona środowiska, oprócz konkursu ocen, obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna.

Politechnika Lubelska

Do 29 lutego również Politechnika Lubelska na czeka na kandydatów na studia. W ramach rekrutacji zimowej uczelnia przygotowała aż 14 kierunków studiów prowadzonych w trybie stacjonarnym oraz 9 w trybie niestacjonarnym. Wśród nich znajdziecie m.in.: architekturę, budownictwo, informatykę, mechanikę i budowę maszyn, transport oraz zarządzanie.

– Oferta edukacyjna na studia II stopnia rozpoczynające się w semestrze letnim kierowana jest głównie do absolwentów I stopnia kończących kształcenie w styczniu i lutym, chcących kontynuować naukę bez przerw w odbywaniu studiów – wyjaśnia Iwona Czajkowska-Deneka, rzeczniczka Politechniki Lubelskiej.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Do 21 lutego potrwa natomiast rekrutacja zimowa na UP w Lublinie, który dla swoich kandydatów przygotował aż 26 kierunków w ramach studiów stacjonarnych II stopnia. Wśród bogatej oferty kierunków znajdziecie m.in.: gospodarkę przestrzenną, bezpieczeństwo i certyfikację żywności, hortiterapię oraz zarządzanie jakością w produkcji roślinnej.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment