targi edukacyjne poznanHasłem tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Edukacja to podróż". Różne trasy tej podróży będzie można poznać 20-22 marca podczas dziewiątej już edycji tej imprezy. Dla maturzystów i uczniów szkół średnich z różnych rejonów Polski będzie to doskonała okazja do zdobycia wiedzy niezbędnej do podjęcia decyzji o dalszej drodze kształcenia.

Poznańskie Targi Edukacyjne to największe tego typu wydarzenie w kraju co roku odwiedzane przez ponad 30.000 osób. W tegorocznej edycji targów udział weźmie ponad 250 wystawców - publicznych i prywatnych, polskich i zagranicznych szkół i uczelni, oraz innych placówek dydaktycznych, działających na różnych poziomach nauczania i w różnych obszarach edukacyjnych.

edu poznan 2014 2 

Wśród wystawców jest ponad 50 uczelni, w tym prawie wszystkie szkoły wyższe z Poznania, a także liczna reprezentacja uczelni z innych rejonów Polski, m.in. uniwersytety ze Szczecina, Torunia, Olsztyna, Wrocławia i Zielonej Góry, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy z Bydgoszczy, politechniki z Gdańska i Wrocławia, Akademie Morskie w Gdyni i w Szczecinie oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny ze Szczecina i Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. Swoją ofertę edukacyjną zaprezentują także szkoły wyższe z Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Szwajcarii i Włoch. Na targach obecne będą również stoiska blisko 20 szkół policealnych.

Podczas targów na stoisku konsultacyjnym programu ERASMUS+ będzie można uzyskać informacje na temat zasad funkcjonowania programów międzynarodowych wymian studenckich. Na targach nie zabraknie oferty zajęć dodatkowych: plastycznych, kulturalnych oraz kursów językowych. Będzie można również skorzystać ze wskazówek poradni psychologiczno – pedagogicznych.

edu poznan 2014 

Ekspozycji towarzyszy bogaty program wydarzeń: odbędzie się ponad 50 różnorodnych warsztatów, konferencji i dyskusji. Uczniów, studentów, rodziców i nauczycieli zainteresuje seminarium „Studia w Anglii. Zawody przyszłości - warsztaty kariery międzynarodowej dla kreatywnych. Podczas tego wydarzenia będzie można dowiedzieć się, jak wybrać jeden z 39 tysięcy kierunków studiów dostępnych w Anglii? Strategie, trendy, procedury aplikacji na studia w Anglii przedstawią uczestnikom warsztatów wykładowcy brytyjskich uczelni. Podczas odrębnego seminarium swoją ofertę edukacyjną przedstawi University College of Birmingham. Podobne wydarzenie poświęcone będzie możliwościom studiowania w Holandii.

Wstęp na targi jest bezpłatny!

Więcej informacji: www.edukacja.mtp.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment