×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
Jak co roku katowicki Spodek staje się prawdziwym targowiskiem wiedzy. Targi Edukacja to miejsce szerokiej prezentacji ogólnopolskiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych, polskich oraz zagranicznych szkół i placówek dydaktycznych na różnych poziomach nauczania. Adresowane do młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich i studentów, stają się głównym celem do zaprezentowania jak najszerszej oferty edukacyjnej z zakresu szkolnictwa wyższego i pomaturalnego.
 
Targi służą młodym ludziom pomocą w wyborze drogi rozwoju naukowego, a także są dobrą okazją do zaprezentowania potencjału edukacyjnego w województwie śląskim. Podczas trzech dni można w jednym miejscu i w krótkim czasie poznać i porównać oferty przybyłych wystawców.

To już XVII Ogólnopolskie Targi „EDUKACJA 2015". Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 3-5 marca 2015 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej SPODEK w Katowicach. Każda kolejna odsłona Targów cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wystawców, jak i młodych ludzi, ciekawych wiedzy i nowych doznań. Tegorocznym Targom towarzyszą warsztaty, wykłady oraz spotkania z ciekawymi gośćmi w ramach VII Salonu Funduszy i III Salonu Edukacyjnego. W obydwu Salonach na każdy dzień trwania Targów zaplanowanych zostało po pięć wykładów.
 
targi katowice2015 plakat 

VII Salon Funduszy Europejskich - jego organizatorem jest Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, działający w ramach ogólnoeuropejskiej sieci zarządzanej przez Komisję Europejską. Adresatem VII Salonu są nauczyciele oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, którzy chcieliby dowiedzieć się, jakie możliwości – w zakresie edukacji i pracy – otwiera przed nimi członkostwo Polski w Unii Europejskiej.

Podczas Salonu prowadzone będą następujące warsztaty:
„Erasmus+. Nowy program, nowe możliwości."
„Studiować, ale gdzie? Możliwości edukacyjne w Unii Europejskiej."
„CV Twoją najlepszą wizytówką. Jak poprawnie skonstruować życiorys?"
„Co Unia Europejska może Ci zaoferować? Programy edukacyjne dla młodzieży."
„Praktyka? Staż? Zapraszamy do pracy w instytucjach Unii Europejskiej."
Warsztaty pomogą młodym ludziom w zrozumieniu, w jaki sposób należy poruszać się po europejskim rynku edukacyjnym oraz rynku pracy w ogóle. Prowadzący zwrócą uwagę na możliwości stojące przed współczesną młodzieżą oraz pozwolą na poznanie tych potencjalnych korzyści, które młodzieży często są obce.

III Salon Edukacyjny - jego organizacją oraz prowadzeniem zaplanowanych warsztatów zajmuje się kilka instytucji: Fundacja Viribus Unitis, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach (RODM), Wojewódzka Komenda Policji w Katowicach (KP), Wojewódzki Urząd Pracy (WUP),Wyższe Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP) oraz Uniwersytet w Bedfordshire. Wszystko po to, aby stworzyć trzy dni wypełnione po brzegi ciekawymi warsztatami, wykładami i poradami.

Podczas Salonu prowadzone będą następujące spotkania:
„Techniki prezentacyjne w nowej maturze z języka polskiego" (WSZOP),
„Praca w Policji – rzeczywistość a wyobrażenia" (WSZOP),
„Praktyki, staże i zatrudnienie w organizacjach międzynarodowych" (RODM),
„Atak terrorystyczny – jak się zachować?" (KP),
„Twoja kariera w Europie. Jak rozpocząć pracę w instytucjach UE?" (RODM),
„Bezpieczeństwo wewnętrzne w WSZOP",
"Life Sciences – a Matter of Life and Death",
„Metody zapamiętywania i uczenia się" (WSZOP),
„Zaplanuj swoją karierę z doradcą zawodowym" (WUP).
Udział w obu Salonach skierowany jest zarówno dla grup zorganizowanych, jak i osób indywidualnych. Grupy zorganizowane powinny zgłaszać chęć uczestnictwa za pośrednictwem internetowej rejestracji.

Udział we wszystkich warsztatach podczas obu Salonów jest bezpłatny.

Komentarze obsługiwane przez CComment