mtl maleNa każdym etapie swojego życia musisz podejmować ważne decyzje, nierzadko takie, które mają wpływ na Twoje dalsze życie. Takim wyborem jest na pewno wybór szkoły i dalszej drogi rozwoju. W podjęciu tej trudnej i ważnej decyzji na pewno pomoże udział w Łódzkich Targach Edukacyjnych. Poznasz szeroką ofertę edukacyjną szkół i uczelni, spotkasz się z nauczycielami i zapoznasz się z opiniami uczniów i studentów na temat kierunku studiów czy szkoły.
 
Targi Edukacyjne w Łodzi (5-6.03) organizowane są od osiemnastu lat z myślą o młodych osobach, które stają przed wyborem najlepszej drogi kształcenia. To jedno z największych w Polsce wydarzeń mających na celu prezentację szerokiej oferty szkół publicznych i prywatnych, uczelni z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych. W tym roku targom towarzyszy różnorodny i wyjątkowo bogaty program konferencji.

targi lodz plakat 

Uczestnictwo w Targach potwierdziło blisko 130 szkół, instytucji i firm, które zaprezentują swoje usługi i produkty młodzieży oraz gronu pedagogicznemu z województwa łódzkiego. Propozycje dla maturzystów przedstawi blisko 30 szkół wyższych, a wśród nich wiele łódzkich placówek, na czele z uczelnią partnerską tegorocznych targów - Uniwersytetem Łódzkim. Uniwersytet Łódzki przygotował bardzo ciekawy program warsztatów ukazujących możliwości, jakie otwiera przed młodymi ludźmi kształcenie na poziomie wyższym. Uczniowie stojący przed wyborem kierunku studiów będą mogli porozmawiać także z przedstawicielami uczelni spoza Łodzi m.in. Politechniki Częstochowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, czy Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego z Olsztyna. Oferta targowa jest także bogata w prezentację szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych z Łodzi i regionu łódzkiego.
 
Salon i Forum Pracodawcy

W ramach targów odbędzie się szereg szkoleń, seminariów i konferencji dot. szkolnictwa zawodowego oraz Forum Pracodawców. Będzie można też skorzystać ze wskazówek specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy, którzy pomogą młodzieży świadomie zaplanować ścieżki edukacyjno-zawodowe zgodne z jej zainteresowaniami i predyspozycjami. Konsultanci podzielą się także wiedzą na temat rynku pracy i zawodów, na które w przyszłości będzie największe zapotrzebowanie. Forum Pracodawców odbywa się w ramach współpracy MTŁ z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

Przedsiębiorcy z regionu łódzkiego przedstawią programy praktyk adresowane do młodzieży. W Salonie i Forum Pracodawcy udział wezmą firmy i instytucje proponujące programy praktyk, współpracujące ze szkołami zawodowymi w celu wykształcenia przyszłych, potencjalnych pracowników posiadających bardzo konkretne umiejętności. Salon oraz Forum Pracodawcy to komplementarne działania mające dwa podstawowe cele: pobudzenie współpracy na linii przedsiębiorcy szkoły zawodowe oraz zaprezentowanie młodzieży, jakie kierunki kształcenia zapewnią im ciekawe miejsca pracy w przyszłości.

Dla nauczycieli i rodziców

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Targów Edukacyjnych będzie Joanna Skrzydlewska, Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, która w ramach Forum Pracodawcy (5.03) przybliży tematykę związaną z Rolą Unii Europejskiej we wspieraniu edukacji w Województwie Łódzkim.

Ciekawostką XVIII Targów Edukacyjnych będzie seminarium nt.: Gry edukacyjne i gamifikacja w procesie nauczania, którego organizatorem jest Klaster Gamedav. W ramach wykładów rodzice i nauczyciele będą mieli niepowtarzalną okazję do poszerzenia wiedzy na temat zalet współczesnych gier edukacyjnych, ich wpływu na dzieci i młodzież oraz poznają jak wykorzystać gamifikację w procesach edukacyjnych. (6.03. godz. 13.00-18.00).

Rozwijaj pasje

Dla miłośników ekologii i kreatywnych form spędzania wolnego czasu oraz nauki poprzez zabawę i kontakt z naturą już po raz drugi od będzie się Salon Edukacji Ekologicznej. Na wydzielonej przestrzeni ofertę zaprezentują instytucje publiczne i prywatne, które na co dzień zajmują się edukacją ekologiczną i działalnością w zakresie ochrony środowiska. Oferta Salonu skierowana jest do rodziców, dzieci i młodzieży oraz grona pedagogicznego.

Podczas Targów nie zabraknie również propozycji zajęć dodatkowych i rozwijających pasje. Wśród wystawców pojawią się m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca, biura podróży. Na scenie odbędzie się wiele pokazów, prezentacji i występów m.in. grup tanecznych, pokazy fryzjerstwa, czy sztuk walki. Będzie można również podziwiać niepowtarzalne pokazy fizyków i chemików będących studentami Uniwersytetu Łódzkiego.

Zapraszamy do zwiedzania targów 5.03.2015 godz. 10.00-18.00 oraz 6.03.2015 godz. 9.00-18.00. XVIII Łódzkie Targi Edukacyjne odbędzie się w hali Expo-Łódź, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom i wystawcach znajdują się na stronie www.targiedukacyjne.com
 

Komentarze obsługiwane przez CComment