targi lublin2015Przedmioty maturalne wybrane, pozostaje decyzja, który kierunek studiów wybrać. Po maturze będzie za późno. Jeśli wiesz jaki kierunek, to na jakiej uczelni? Szkoły wyższe w ostatnich latach bardzo poszerzyły swoje oferty edukacyjne, powstało wiele unikatowych kierunków, o których wcześniej pewnie nie słyszałeś. Warto poszerzyć horyzonty i wybrać się na Targi Edukacyjne. W dniach 24-25 marca odbędzie się już XI Edycja Targów Edukacyjnych w Lublinie.

Równocześnie odbędzie się III Edycja Salonu Książki i Wyposażenia Szkół. Jest to największe wydarzenie o tematyce edukacyjnej we wschodniej Polsce, które co roku przyciąga ponad 100 wystawców i ok. 10 tysięcy zwiedzających. Targi Lublin na dwa dni stają się miejscem prezentacji szerokiej oferty edukacyjnej publicznych i prywatnych szkół oraz uczelni wyższych. Jest to także idealna okazja, aby poznać oferty produktów, usług i rozwiązań dla placówek edukacyjnych.

Celem imprezy jest wyrównanie szans dla młodzieży poprzez równy dostęp do informacji o możliwościach kształcenia po ukończeniu szkoły gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej - mówi Ewa Kołodyńska – Cioczek Koordynator Targów Edukacyjnych. Wydarzenie ma charakter cykliczny i kompleksowy, a oferta wystawców skierowana jest nie tylko do tych, którzy myślą o kontynuowaniu edukacji w szkołach, ale także do osób które myślą o połączeniu nauki z pracą.

Targi Lublin S.A. odpowiadając na potrzeby edukacyjne przygotowują w tym roku specjalną kampanię przy udziale zagranicznych partnerów biznesowych, skierowaną do młodzieży mieszkającej za granicą pragnącej uczyć się i studiować w Polsce, a w szczególności w województwie lubelskim.

Zwiedzający będą mogli poznać aktualne i obiektywne oferty o akredytowanych instytucjach szkolnictwa wyższego za granicą. Dla uczestników Targów poza ofertą edukacyjną przewidziano dodatkowo zabawy oraz prezentacje zdrowego stylu życia, a także konkursy, w których do wygrania będą atrakcyjne nagrody m.in. darmowy kurs prawo jazdy.

Dla chcących spróbować swoich sił w poszukiwaniu dobrej uczelni lub stażu, organizatorzy przygotują konsultacje dotyczące procesu rekrutacji, rozmowy klasyfikacyjnej, radzenia sobie ze stresem oraz pisania aplikacji. W tym samym czasie na terenie Targów Lublin odbędą się Targi Pracy, podczas których będzie można pozyskać informację o lubelskim rynku pracy.

Więcej informacji o Targach Edukacyjnych można znaleźć pod adresem www.edukacja.targi.lublin.pl.

Komentarze obsługiwane przez CComment