Jadwiga Staniszkis, Andrzej Rychard, Leszek Mazan, Alosza Awdiejew będą gośćmi Dni Nauki 2009 na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego, które odbędą się 22 i 23 kwietnia 2009 roku. Oprócz nich z wykładami, warsztatami, koncertami, przedstawieniami i pokazami zaprezentuje się kilkuset pracowników i studentów Uniwersytetu oraz zaprzyjaźnionych instytucji.
Motywem przewodnim drugiego, tematycznego, dnia będzie Słowiańszczyzna. Tradycyjnie już imprezy odbywać się będą w czterech ścieżkach tematycznych.

W ramach ścieżki humanistycznej odbędzie się debata oxfordzka zatytułowana: "Wspólna polityka zagraniczna i bezpieczeństwa Unii Europejskiej to fikcja". Każdy będzie mógł „Zostać Mistrzem Ortografii” oraz poznać topografię miasta przez pryzmat historii bydgoskich karmelitów.

Ścieżka informatyczno-fizyczna to pokazy programowania robotów, wykłady z astronomii czy eksperymentatorium fizyczne. Będzie można zobaczyć komputer zwijany w rulon czy wziąć udział w zawodach zdalnie sterowanych modeli samochodów wyścigowych.

Ścieżka pedagogiczno-psychologiczna to szereg warsztatów i pokazów, które przygotowują do radzenia sobie ze stresem, cyberprzemocą i konfliktami. Wszyscy zainteresowani zobaczą tu przyjemne techniki uczenia się oraz posługiwania się głosem, także podczas śpiewu. Dowiedzą się też, jak zostać liderem i być kreatywnym.

Dzięki ścieżce przyrodniczej wszyscy będą mogli zobaczyć mięśnie (pod mikroskopem) oraz mikroorganizmy. Ponadto w terenie będzie można poznać tajemnice ogrodu botanicznego, wziąć udział w marszu na orientację czy przyjrzeć się procesowi powstawania map.

Zapisy na warsztaty: od 6 do 21 kwietnia 2009 roku, drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefonicznie pod numerem: 052 341-91-08 lub 07  

11:55:13 (w godzinach od 10.00 do 13.00). Decyduje kolejność zgłoszeń.


Wszystkie informacje i program Dni Nauki 2009 znajduje się na stronie: www.dninauki.ukw.edu.pl.

Komentarze obsługiwane przez CComment