Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów Kraków 2014Irokez z plemienia Huronów odwiedzi Kraków... Pierwszą potrawą, którą własnoręcznie przygotował, jak na Kanadyjczyka przystało, był... syrop klonowy. Obecnie gotowanie jest jego największą pasją. Zapewne dlatego został gwiazdą drugiego sezonu programu Master Chef, a na antenie TTV prowadzi własny program kulinarny "Domówka". Charles Daigneault będzie jednym z gości specjalnych Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce.

Wiele możliwości – jeden wybór
Charlesa Daigneault, który sam o sobie mówi, że w 1/8 jest Irokezem z plemienia Huronów, będzie gotował w piątek 21 marca na stoisku Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. Oprócz w trakcie wydarzenia ofertę edukacyjną zaprezentują ponad 120 wystawców wśród których znalazły się szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki. Wyjątkowo okazale prezentuje się lista wystawców zagranicznych. Znajdziemy na niej m.in. uczelnie i szkoły z Chorwacji, Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a nawet z odległego Senegalu! Na uwagę zasługują także szkoły mundurowe: Wojskowa Akademia Techniczna czy Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Zachodnie wzorce festiwalowe
W ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce kilkadziesiąt szkół zawodowych w niezwykle atrakcyjny sposób przedstawi swoje atuty. Wzorem odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, placówki położą nacisk na praktyczne aspekty poszczególnych zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej. Ponadto będzie można spotkać także przedstawicieli: Policji, Straży Pożarnej i Wojska. Uczniowie będą m.in.: prezentować skonstruowane mikroroboty, wykonywać masaże, udzielać porad dietetycznych, produkować drewniane bujane fotele, szyć, gotować, artystycznie nakładać do stołu, tworzyć finezyjne fryzury, operować na tokarkach... czyli pokazywać jak w praktyce wyglądają poszczególne zawody.

Doskonałe połączenie
Pomysłodawcą oraz organizatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Jego połączenie z organizowanymi od kilkunastu lat przez Targi w Krakowie Targami Edukacyjnymi tworzy unikatowe w skali kraju kompleksowe wydarzenie. - Cieszy nas fakt, że zupełnie nowa impreza oparta na sprawdzonym schemacie i wzbogacona zachodnioeuropejskimi wzorcami spotkała się w zeszłym roku z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy tłumnie odwiedzili naszą halę. Dzięki nowej formule wydarzenia idealnie trafiamy w ich potrzeby. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich wraz z rodzicami, a także studentów, również tych, którzy myślą o nauce za granicą – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.
Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów Kraków 2014

Komentarze obsługiwane przez CComment