targiedukacja2014 logoŚwiadomie zaplanować dalszą ścieżkę kariery – zadanie dla każdego maturzysty niby oczywiste, ale bardzo trudne. Dobrym początkiem jest zebranie informacji na temat kierunków studiów, uczelni, warunków rekrutacji. Jak to zrobić? Na pewno pomocne okażą się XVI Ogólnopolskie Targi Edukacja 2014 odbywające się na terenie katowickiego Spodka w dniach 4-5-6 marca.
 
Jak co roku będzie to miejsce spotkań uczniów i nauczycieli poszukujących aktualnych i rzetelnych informacji na temat możliwości kształcenia w regionie i kraju.

Swoją ofertę edukacyjną zaprezentuje ok. 70 szkół wyższych i pomaturalnych z całej Polski.

Politechnika Śląska, Wrocławska, Opolska, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach to tylko niektórzy z wystawców przedstawiających swoją ofertę w tegorocznej edycji.

Uczestnicy Targów otrzymają kompleksową wiedzę z zakresu studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych. Forma przekazu informacji, co roku jest coraz bardziej atrakcyjna. W tegorocznej edycji Targów uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w doświadczeniach fizycznych i chemicznych, pokazach ratownictwa medycznego, licznych grach, zabawach i konkursach. Szkoły kosmetyczne zaprezentują pokazy wizażu i makijażu.

Dodatkowymi atrakcjami towarzyszącymi tegorocznej imprezie będą:
- VI Salon Funduszy, czyli cykl spotkań warsztatowych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych na temat kierunków dofinansowanych przez Unię Europejską. Gdzie szukać takich informacji, jakie są warunki przyjęć i jakie korzyści daje nam studiowanie na kierunku zamawianym? Tego wszystkiego dowiedzą się uczniowie, którym udało się zapisać na Salon Funduszy zorganizowany przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Europe Direct Katowice.

- II Salon Edukacyjny, czyli trzy dni targowe wypełnione ciekawymi warsztatami, wykładami i spotkaniami z doradcami zawodowymi i trenerami, podczas których uczniowie i maturzyści będą mogli sprawdzić trafność swoich wyborów edukacyjnych, poznać zasady poprawnej autoprezentacji i pisania CV, dowiedzieć się jak zostać wolontariuszem czy własnym szefem i założyć własną działalność gospodarczą.
 
XVI Ogólnopolskie Targi EDUKACJA 2014 odbywają się pod patronatem:
- Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego
- Marszałka Województwa Śląskiego,
- Wojewody Śląskiego,
- Śląskiego Kuratora Oświaty
- Prezydenta Miasta Katowic.

Organizatorem imprezy jest Fundacja na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży Viribus Unitis.

Miejsce Targów: Katowice, SPODEK
Data: 4-5-6 marca 2014
Godziny otwarcia: 9.00-16.00
Wstęp na tereny targowe dla odwiedzających – bezpłatny.

Uroczyste otwarcie Targów z udziałem gości honorowych i przedstawicieli mediów odbędzie się pierwszego dnia Targów - 4 marca 2014 o godz. 10.00 na scenie. Więcej informacji na stronie: www.targi-edukacja.eu

Komentarze obsługiwane przez CComment