edukacja kielce2014Targi dedykowane wszystkim sektorom związanym z oświatą, edukacją i zdobywaniem wiedzy już po raz dziewiętnasty odbędą się w Targach Kielce. To jedyne takie wydarzenie w regionie, podczas którego w jednym miejscu i czasie swoją ofertę, w tak szerokim zakresie, prezentują wszystkie sektory związane z oświatą, edukacją, zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem swoich umiejętności.
 
Tegoroczna edycja targów będzie trwać od 26 do 28 marca. EDUKACJA to ogólnopolskie spotkanie największych i najbardziej znaczących wydawców edukacyjnych – podczas ubiegłorocznej edycji EDUKACJI swoją ofertę na powierzchni ponad 2000 metrów kwadratowych prezentowało 150 firm. Ekspozycję odwiedziło ponad 12.000 zwiedzających.

Zakres branżowy targów obejmuje wszystko to, co niezbędne jest do funkcjonowania nowoczesnej placówki oświatowej każdego stopnia i typu – na stoiskach wystawienniczych prezentowane są książki, podręczniki , lektury szkolne oraz pomoce dydaktyczne i naukowe. Nie brakuje także gier edukacyjnych, sprzętu komputerowego czy pełniących coraz bardziej znaczącą rolę programów multimedialnych. EDUKACJA to także wyposażenie placówek oświatowych - artykuły szkolne i biurowe, wyposażenie sal gimnastycznych, place zabaw oraz pełne wyposażenie bibliotek.

Wysoki standard Targów Edukacyjnych potwierdzony został przyznaniem tej wystawie MEDALU EUROPEJSKIEGO, którym wyróżniane są wyroby i usługi, odpowiadające swoją wysoką jakością standardom europejskim. Targi Edukacyjne EDUKACJA w Kielcach to każdego roku wyjątkowo duża liczba branżowych, profesjonalnie przygotowanych wydarzeń towarzyszących targom, wśród których na szczególną uwagę zasługują: Ogólnopolskie Forum Dyrektorów, Forum Kuratorów oraz cały szereg konferencji, warsztatów, szkoleń licznie odwiedzanych przez nauczycieli, uczniów, wychowawców, dyrektorów, przedstawicieli samorządów. Podczas targów przyznawane są prestiżowe nagrody cenione przez wystawców: Puchar Ministra Edukacji Narodowej, medale i wyróżnienia Targów Kielce, tytuł „Klasa Marzeń”, Nagrody im. Filipa Kallimacha przyznawane przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI za najważniejsze inicjatywy edukacyjne.

Komentarze obsługiwane przez CComment