×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
targi krakow logoOd udziału w tym wydarzeniu może zależeć Twoja przyszłość, podobnie jak tysięcy innych młodych ludzi. W tym roku stoisz przed istotnymi życiowymi pytaniami, związanymi z wyborem kierunku kształcenia, który w mniejszym lub większym stopniu ma wpływ na wykonywany zawód. Doskonałym drogowskazem są organizowane w Krakowie Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce, które odbędą się w dniach 20-22 marca 2014 r.

Senegal, a może Kanada?

W trakcie wydarzenia ofertę edukacyjną zaprezentują szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki. Wyjątkowo okazale prezentuje się lista wystawców zagranicznych. Znajdziemy na niej m.in. uczelnie z Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a nawet z odległego Senegalu! Na uwagę zasługują także szkoły mundurowe: Wojskowa Akademia Techniczna czy Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.
 
targi krakow2013 2 

W ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce kilkadziesiąt szkół zawodowych w niezwykle atrakcyjny sposób przedstawi swoje atuty. Wzorem odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, placówki położą nacisk na praktyczne aspekty poszczególnych zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej. Ponadto będzie można spotkać także przedstawicieli: Policji, Straży Pożarnej i Wojska. Pomysłodawcą i realizatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Jego połączenie z organizowanymi od kilkunastu lat przez Targi w Krakowie Targami Edukacyjnymi tworzy unikatowe w skali kraju kompleksowe wydarzenie.

- Cieszy nas fakt, że zupełnie nowa impreza oparta na sprawdzonym schemacie i wzbogacona zachodnioeuropejskimi wzorcami spotkała się w zeszłym roku z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy tłumnie odwiedzili naszą halę. Dzięki nowej formule wydarzenia idealnie trafiamy w ich potrzeby. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich wraz z rodzicami, a także studentów, również tych, którzy myślą o nauce za granicą – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.  
 
targi krakow2013 1

Sprawdź predyspozycje

Na odwiedzających halę Targów w Krakowie gimnazjalistów i licealistów będą czekać doradcy zawodowi. Indywidualne konsultacje pozwolą poznać predyspozycje do wykonywania poszczególnych zawodów, w oparciu o nie obrać właściwą ścieżkę kształcenia, a także poznać trendy rynku pracy.

Dodatkowo podczas Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów będzie można spotkać przedstawicieli kilkudziesięciu firm z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, hotelarskiej, gastronomicznej, kosmetycznej, dentystycznej czy informatycznej. To niewątpliwie szansa na organizację staży, a być może zdobycie pierwszej pracy.  
 
Sporą atrakcją powinny być także warsztaty i pokazy autorstwa tegorocznych wystawców. Więcej o Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2013 na: www.targiedukacyjne.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment