targiedukacja2014 logoKatowicki Spodek to już tradycyjne miejsce spotkań artystów z fanami, sportowców z kibicami i uczelni wyższych z przyszłymi studentami. Obiekt ten co roku gromadzi pod jednym dachem najważniejsze uczelnie z całej Polski w ramach Targów Edukacyjnych organizowanych prze Fundację na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS.

W tym roku trwały będą one od 4 do 6 marca. Szesnasta edycja Targów zgromadzi w tym roku ok.70 uczelni i szkół pomaturalnych z Polski i zagranicy. Dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego jest to doskonała okazja do zapoznania się z ofertą szkół i możliwościami jakimi daje im podjęcie nauki w konkretnej instytucji. Jak co roku będzie można uczestniczyć w pokazach i atrakcjach przygotowanych przez wystawców i organizatorów. Obu z pewnością nie zabraknie. W programie targów znajdują się takie wydarzenia jak VI Salon Funduszy Europejskich, który jest skierowany do osób zainteresowanych czerpaniem korzyści z możliwości jakie dają nam unijne środki. Godzinne spotkania prowadzone przez przedstawicieli Europe Direct – Katowice dotyczyć będą m.in. programów edukacyjnych skierowanych do młodzieży i sposobów korzystania z funduszy europejskich. Ponadto po raz drugi odbędzie się Salon Edukacyjny w ramach którego młodzież ma szansę spotkania z doradcą zawodowym, który przygotuje do podjęcia najlepszych decyzji w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.

Targi objęte zostały patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Ministra Szkolnictwa Wyższego, Marszałka Województwa Śląskiego, Wojewody Śląskiego, Śląskiego Kuratora Oświaty oraz prezydenta Miasta Katowice.

Wstęp na Targi i imprezy towarzyszące jest bezpłatny.

Komentarze obsługiwane przez CComment