edusalon logoJaką wybrać szkołę, uczelnię, jaki kierunek? Zapraszamy uczniów wszystkich klas szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów oraz nauczycieli do Hali Podpromie w Rzeszowie. Tam w dniach 4-5 marca odbędą się IX Podkarpackie Targi Edukacyjne.

W tym roku w Podkarpackich Targach Edukacyjnych udział weźmie ponad 100 Wystawców, będą to renomowane uczelnie z całego kraju oraz z zagranicy (m. in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Łotwy, Szwecji), szkoły doskonalenia zawodowego, wydawcy edukacyjni, internetowe portale edukacyjne, itp. Pełna lista wystawców dostępna jest na stronie internetowej: www.edukacja.targirzeszowskie.pl.

Atrakcje i imprezy towarzyszące targom:

MATURA 2014
Podczas targów odbędą się prezentacje dla uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego z matematyki w 2014 r. Spotkania te poprowadzi p. Witold Stachnik (Wydawnictwo Szkolne OMEGA).

Godzinne warsztaty zatytułowane „Jakie zadania będą na maturze z matematyki”? Odbędą się czterokrotnie, o godz. 9.30 i 11.00 każdego dnia targów. Temat warsztatów brzmi: Jakie typy zadań otwartych najczęściej pojawiają się na egzaminie maturalnym z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym; praktyczne porady do rozwiązywania zadań.

Dni Kariery® - TARGI PRACY, PRAKTYK I STAŻY
W dniu 5 marca Targom EduSalon towarzyszyć będą Dni Kariery® – największe targi pracy, praktyk i staży w Polsce. Co roku bierze w nich udział około 60,000 studentów oraz około 250 firm. Wydarzenie to jest organizowane od ponad 20 lat w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Targi dają pracodawcom szansę promocji praktyk, pracy i staży wśród studentów. Umożliwiają bezpośredni kontakt z potencjalnymi pracownikami, wymianę informacji oraz wzajemnych oczekiwań. Stwarza to firmom możliwość przekonania odpowiadających profilem studentów do złożenia swojej aplikacji. Ponadto studenci mają możliwość porównania ofert wielu pracodawców i wybrania tej najodpowiedniejszej.

PROMOCYJNE CENY BILETÓW DO KINA HELIOS W RZESZOWIE
Z okazji targów Kina Sieci HELIOS w Rzeszowie przygotowały specjalną ofertę: w czasie trwania imprezy (tj. w dniach 4-5 marca 2014 r.) dla wszystkich nauczycieli i uczniów szkół ponadgimnazjalnych sprzedawane będą bilety w promocyjnej cenie 12 zł na filmy w technologii 2D, natomiast bilety na seanse trójwymiarowe kosztować będą 16 zł (13 zł za bilet + 3 zł za udostępnienie okularów). Opiekunowie mają wstęp bezpłatny. 
4 i 5 marca podczas IX Targów Edukacyjnych szczególnie polecamy:
  • w Kinie Helios Rzeszów przy ul. Powstańców Warszawy 14: „Kamienie na szaniec” – seanse przedpremierowe, „Jack Strong”, „Obrońcy skarbów”, „72 godziny”, „Pompeje”.
  • w Kinie Helios w Galerii Rzeszów: „Kamienie na szaniec” – seanse przedpremierowe „Jack Strong”, „Masz talent”, „Co jest grane Davis?”, „Obrońcy skarbów”, „72 godziny”, „Pompeje”.


PORADY PSYCHOLOGÓW
W ramach współpracy z Podkarpackimi Targami Edukacyjnymi Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Rzeszowie udostępni swoich doradców. Pomogą oni wszystkim niezdecydowanym osobom w określeniu preferencji i zainteresowań zawodowych, określeniu kierunku kształcenia i wyborze uczelni, a także o wyborze zawodu.

KIERMASZ „STARYCH” KSIĄŻEK
W ramach IX Podkarpackich Targów Edukacyjnych EduSalon, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zorganizuje kiermasz książek, na który w tym roku przeznaczy blisko 4 tysiące egzemplarzy. Uczestnicy targów będą mieli okazję skorzystać z bogatej oferty książek dla młodzieży, uczniów, studentów i dorosłych. Na kiermaszowych stołach znajdą się publikacje z różnych dziedzin wiedzy, w tym poradniki, opracowania literackie, biografie, nie zabraknie także propozycji dla miłośników literatury pięknej. Książki będzie można zakupić już od złotówki.

Wstęp na targi jest bezpłatny.
 
edusalon2014

Komentarze obsługiwane przez CComment