×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
up logoUniwersytet Pedagogiczny w Krakowie po raz kolejny z myślą o maturzystach i kandydatach na studia organizuje Dzień Otwarty. Uczestnictwo daje nie tylko możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną. Jest to niepowtarzalna okazja, aby poznać Uczelnię z bliska, zwiedzić jej budynki, porozmawiać ze studentami, spotkać się z wykładowcami. Czyli zebrać jak najwięcej informacji z pierwszej ręki, a to jest nieocenioną wartością przy wyborze uczelni i kierunku studiów.

Jeśli też tak uważasz, przyjdź 12 marca 2014 r. (środa) w godz. od 9.00 do 14.00 do Uniwersytetu Pedagogicznego, ul. Podchorążych 2 w Krakowie. Szczegółowo ofertę rekrutacyjną na najbliższy rok akademicki będzie można poznać w specjalnie przygotowanych punktach informacyjnych. Dodatkowo organizatorzy przygotowali bardzo różne tematycznie prezentacje, wykłady, warsztaty i inne atrakcje.

W ramach Dnia Otwartego odbędą się m.in. warsztaty połączone z konkursami:
- biblioterapia
- warsztat bibliograficzny – szczególnie przydatny dla maturzystów przygotowujących prezentacje multimedialne z języka polskiego
- użyteczność stron internetowych
- infobrokering – wyszukiwanie w bazach i źródłach tradycyjnych.
 
dzien otw up2014 

Bardzo ciekawą prezentacją będzie z pewnością „Wyprawa na Forgotten Peak – dziewiczy szczyt w Himalajach”, opowiadająca o wyprawie naukowo-wspinaczkowej na jeden z niezdobytych szczytów w Himalajach Lahoul. Poprowadzą ją doktoranci UP, podróżnicy, alpiniści Marek Żołądek i Michał Apollo.

Będzie też wiele innych atrakcji, m.in.:
  • Instytut Historii zorganizuje pokaz historycznych gier wargamingowych, które wpływają na wyobraźnię. A zawodowe perspektywy po studiach historycznych zaprezentują współpracujące z Instytutem: Muzeum Narodowe w Krakowie, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, Muzeum Żydowskie „Galicja”, Muzeum Armii Krajowej oraz Centrum Dokumentacji Przymusowych Zsyłek i Wypędzeń Polaków.
  • Instytut Bezpieczeństwa i Edukacji Obywatelskiej przeprowadzi warsztaty z pierwszej pomocy.
  • Instytut Fizyki zaprosi na interesujące doświadczenia z elektryczności i elektrostatyki oraz eksperymenty – toczenie kuli pod górę, światłowody. Jeśli dopisze pogoda będzie można obserwować Słońce za pomocą lunety i gnomonu.
  • Instytut Nauk o Wychowaniu zaprosi na testy na style uczenia się oraz zadania na kreatywne myślenie.
  • Instytut Biologii przeprowadzi warsztaty, doświadczenia chemiczne, pokazy w laboratoriach biologicznych.
  • Centrum Sportu i Rekreacji przedstawi swoją ofertę w formie ćwiczeń fizycznych.
  • Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych przygotuje mini kurs języka migowego oraz doradztwo zawodowe.
  • Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych zaproponuje kandydatom możliwość sprawdzenia swojego poziomu językowego poprzez rozwiązanie testu kwalifikacyjnego.

Komentarze obsługiwane przez CComment