manko logoMieszkasz w USA i nie wiesz gdzie studiować? Jaką uczelnie wybrać? Może studia w Europie? Może w Polsce?! Już 23 marca w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku odbędzie się III edycja Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku. To wyjątkowa okazja na poznanie najlepszych polskich uczelni.

Poziom prestiżowych polskich uczelni jest coraz wyższy, a koszty studiowania nieporównywalnie niskie z uczelniami amerykańskimi (rok na uczelni medycznej w Polsce to koszt 10 000 PLN - w USA 40 000 $). Targi to najlepsza droga na zapoznanie się z ofertą Polskich uczelni.

Stowarzyszenie MANKO wraz z Centralą Polskich Szkół Dokształcających w Ameryce oraz Konsulatem RP w Nowym Jorku podjęły inicjatywę organizacji Targów Edukacyjnych Uczelni Polskich w Nowym Jorku. Jest to wydarzenie cykliczne, w tym roku odbędzie się jego III edycja. Targi to doskonała okazja bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami polskich uczelni wyższych, którzy udzielą sprawdzonych informacji na temat warunków studiowania w Polsce. Nauka w Polsce może stanowić dla młodej Polonii interesującą alternatywę oraz niepowtarzalną okazję zacieśnienia więzi z polskością. Gwarantuje ona zarówno niższe koszty niż studia w USA oraz wysoką jakość kształcenia. Co więcej, dwujęzyczna młodzież może w ten sposób podnieść swoje kompetencje językowe. Studia w Polsce to szansa na niezapomnianą przygodę!

Podczas Targów, podobnie jak w zeszłym roku, oprócz stoisk uczelni, powstanie specjalna strefa „Get Well in Poland”, gdzie zaprezentują się najlepsze polskie kliniki i uzdrowiska. Nowością będzie kategoria „Visit Poland”, która promować będzie atrakcyjne miejsca na terenie Polski, zabytki i najpopularniejsze festiwale.
 
Przyjdź, sprawdź, co polskie uczelnie mają do zaoferowania!

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli:

Pani Prof. Lena Kolarska-Bobińska - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego
Pani Ewa Junczyk-Ziomecka - Konsul Generalny RP w Nowym Jorku
Pan Prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś - Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich
Pan Marek Sowa - Marszałek Województwa Małopolskiego

Patronaty medialne: Uczelnie.net, Studia.net, Kierunki.net, Edukacja.net, DobraPolskaSzkoła.com, LinktoPoland, Super Express, Nowy Dziennik, Tygodnik Plus, Polskie Radio NYC, Forum Akademickie.

Komentarze obsługiwane przez CComment