×

Uwaga

Could not instantiate mail function.
targi edukacyjne poznan„Uczymy się przez całe życie” to przewodnie hasło tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu. Jak podkreślają organizatorzy, jest to największa w Polsce impreza prezentująca ofertę placówek oświatowych i szkół wyższych z kraju i zagranicy. Podczas ubiegłej edycji zaprezentowało się ponad 300 wystawców, a z ich ofertą zapoznało się 37 tys. osób odwiedzających. Targi te odgrywają istotną rolę w życiu młodzieży gimnazjalnej i maturzystów, pomagając im w wyborze dalszej drogi kształcenia.

Prezentujące swą ofertę edukacyjną placówki dzięki spektakularnym pokazom, występom i eksperymentom naukowym wzbudzają zainteresowanie coraz większej z każdym rokiem rzeszy młodych. Odwiedzający mają okazję uczestniczyć w bezpośrednich rozmowach, sprawdzić na miejscu swe zdolności, wziąć udział w warsztatach. Integralną częścią Targów Edukacyjnych jest Salon Wyposażenia Szkół prezentujący pomoce dydaktyczne ułatwiające proces nauczania, począwszy od tradycyjnych, po zaawansowane technicznie rozwiązania. Organizatorem Targów Edukacyjnych są już po raz kolejny MTP we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego oraz Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Honorowym patronatem objął je Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Kolegium Rektorów Miasta Poznania.
 
edukacyjne poznan duza 

Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży stanowią dla dzieci niezwykłą podróż przez książkę do świata wyobraźni i życiowej mądrości. To wspólne przedsięwzięcie Międzynarodowych Targów Poznańskich, Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek oraz Centrum Kultury ZAMEK. Tegoroczna edycja została objęta honorowym patronatem przez Małżonkę Prezydenta RP Panią Annę Komorowską. W tym roku targi nawiązują do 130 rocznicy urodzin Kornela Makuszyńskiego. Z tej okazji swój finał będą mieć dwa konkursy związane z autorem, bohaterami i światem z jego książek. Dużą rolę podczas Spotkań Targowych odgrywa popularny „Salon Ilustratorów” z prezentacją prac ok. 30 twórców oraz wystawa „Mistrz Ilustracji” – w tym roku poświęcona poznańskiej ilustratorce, grafikowi i wydawcy, Elżbiecie Krygowskiej – Butlewskiej. Podczas Targów pojawi się także włoski akcent – wystawa prac wspaniałego włoskiego ilustratora Roberto Innocentego.

Więcej informacji: www.edukacja.mtp.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment