targi dXVII Łódzkie Targi Edukacyjne w tym roku odbędą się w terminie 13-14 marca.  Są one najważniejszym świętem edukacji w regionie łódzkim, a także miejscem prezentacji kompleksowej  oferty edukacyjnej szkół i uczelni, propozycji producentów środkowych dydaktycznych oraz oferty placówek zajęć pozaszkolnych.

Tradycyjnie podczas Łódzkich Targów Edukacyjnych maturzyści poznają bogatą ofertę wyższych uczelni z całego kraju. Na tegorocznych targach swój udział zapowiedziało już ponad 25 szkół wyższych. Wśród nich niemal wszystkie łódzkie uczelnie, na czele z naszą uczelnią partnerską, Politechniką Łódzką. Spoza Łodzi będzie można zapoznać się z ofertą m.in. Politechniki Częstochowskiej, Wojskowej Akademii Technicznej z Warszawy, Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego z Olsztyna. Po raz pierwszy wystawcą Łódzkich Targów Edukacyjnych będzie Akademia Morska z Gdyni. Partnerem tegorocznej edycji Targów jest Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna z Łodzi, która przeprowadzi szereg warsztatów, seminariów mające na celu poszerzyć wiedzę młodzieży oraz zachęcić ich do kontynuowania kształcenia na wyższym poziomie. Odwiedzający wezmą udział w warsztatach sztuki współczesnej, reklamy, jak również filmu i muzyki. Seminaria dotyczyć będą świadomego planowania własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej uwzględniając indywidualne predyspozycje.

Niezmiennie od siedemnastu lat organizatorami Targów Edukacyjnych są Międzynarodowe Targi Łódzkie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi oraz Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi. Honorowy patronat nad wydarzeniem jak co roku objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej, po raz pierwszy zaś honorowym patronatem zaszczyciło nas  Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Nowością tegorocznej edycji targów jest Salon Edukacji Ekologicznej, któremu patronuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. 

Wzorem lat ubiegłych, w przestrzeni wystawienniczej, wydzielone zostaną punkty doradztwa zawodowego, a w ich obrębie specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy pomogą młodzieży świadomie zaplanować ścieżki edukacyjno-zawodowe zgodne z ich zainteresowaniami i predyspozycjami. Dla zainteresowanych trendami na rynku pracy, wśród stoisk znajdą się także Punkty Obserwatorium Rynku Pracy. Eksperci z instytucji państwowych będą służyli radą zarówno dyrektorom szkół, nauczycielom jak i uczniom i osobom uczącym się. Specjaliści z Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi przeprowadzą również szereg seminariów dla nauczycieli, m.in. z zakresu pracy z uczniem zdolnym, badania predyspozycji manualno-motorycznych uczniów czy zaleceń w posługiwaniu się głosem w pracy pedagogicznej. Pierwszego dnia targów (13.03) odbędzie się międzynarodowa konferencja zatytułowana „Wielowymiarowość współczesnej edukacji wobec zmieniającego się rynku pracy”, której głównym organizatorem jest  Wydział Edukacji Urzędu Miasta Łodzi. Poruszane zagadnienia oscylować będą wokół tematów związanych z dzisiejszą edukacją i jej wpływem na przyszłe życie zawodowe.

Wśród wystawców znajdą się także:
  • Salon Środków Dydaktycznych,
  • Salon Edukacji Ekologicznej,
  • propozycje spędzania wolnego czasu i rozwoju pasji, m.in. szkoły języków obcych, szkoły tańca, biura podróży,
  • wydawnictwa edukacyjne,
  • Szkoła Sportowa im. Marcina Gortata,
  • symulator nauki jazdy zaprezentowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7,
  • jednostki wojskowe,
  • pokazy sztuk walki przygotowane przez Fundację Surei No Mon wraz z partnerami.

Już po raz trzeci Łódzkie Targi Edukacyjne odbędą się w nowoczesnym obiekcie wystawienniczym, hali EXPO-ŁÓDŹ, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Szczegółowe informacje o wydarzeniach towarzyszących targom, wystawcach i konkursach znajdują się na stronie www.targiedukacyjne.com.


Komentarze obsługiwane przez CComment