ul_logoPięciogodzinny cykl wykładów nt. kultury i obyczajów różnych regionów świata przygotował dla maturzystów Wydział Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Dzięki tej "podróży dookoła świata" w niedzielę, 22 lutego, przyszli studenci mogą poznać możliwości nauki za granicą. Zajęcia odbędą podczas dni otwartych Wydziału. 
Jak informuje Uniwersytet Łódzki, przyglądając się obcym kulturom i obyczajom uczniowie mają okazję ocenić Wydział i poznać zainteresowania naukowe jego pracowników i studentów. 

Wykłady rozpoczną się o godzinie 9.30, liczba uczestników jest ograniczona. W programie "podróży" organizatorzy przewidzieli wizytę w Chinach, Indiach, Kairze i Damaszku. Kolejnym etapem będzie wizyta w Australii i Nowym Yorku - o swoich wrażeniach z pobytu w USA opowiedzą studenci WSMiP. 

Podczas zajęć maturzyści usłyszą też wykłady na temat Luksemburga i Brukseli. Będą mogli dowiedzieć się o możliwościach podjęcia nauki poza Polską, przez studentów stosunków międzynarodowych, politologii i niemcoznawstwa. 

Później studenci WSMiP przedstawią możliwości studiowania i życia w Azji. Podróż zakończy się prezentacją wybranych krajów Ameryki Łacińskiej przez polskich i zagranicznych profesorów. 

Jak informuje uczelnia, studenci mogą kształcić się w kilku językach obcych na kierunkach: stosunki międzynarodowe, niemcoznawstwo oraz politologia. Studia są prowadzone w specjalnościach, które - według UŁ - umożliwiają absolwentom pracę zawodową w międzynarodowym biznesie, organizacjach, koncernach medialnych oraz placówkach dyplomatycznych w kraju i zagranicą. 

Spotkanie odbędzie się w dużej Auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Uniwersytetu Łódzkiego. 

źródło: PAP - Nauka w Polsce

Komentarze obsługiwane przez CComment