pg-logo33 kierunki studiów na 9 wydziałach oferuje Politechnika Gdańska. Do dyspozycji studentów pozostaje nie tylko doświadczona kadra naukowa, ale również wyposażone w nowoczesny sprzęt laboratoria. Na aktywnych czekają koła i organizacje studenckie oraz wysokiej klasy Centrum Sportu Akademickiego.


W najbliższy wtorek będzie okazja, by przymierzyć się do studiowania. 19 marca w godz. 9.00–15.00 otwieramy drzwi przed przyszłymi studentami. Program imprezy:  www.pg.gda.pl

Będzie okazja, by zajrzeć niemal do wszystkich uczelnianych laboratoriów, m.in. Laboratorium Budynku Inteligentnego, Laboratorium Inżynierii Biomedycznej, Laboratorium Badań Drogowych, Laboratorium Biofizyki czy też do Laboratorium Wytrzymałości Materiałów.

Przygotowaliśmy także wycieczkę po wszystkich 25 ultranowoczesnych laboratoriach nowo otwartego Centrum Nanotechnologii PG, które wyposażone są w unikatową aparaturę do eksperymentów na poziomie atomu. W Centrum tym przyszli studenci będą uczyć się jak tworzyć materiały o innowacyjnych właściwościach i możliwościach ich wykorzystania.

Ponadto chętni będą mogli wziąć udział w prawdziwych studenckich ćwiczeniach m.in. z technik komputerowych, kompozycji czy też projektowania urbanistycznego na Wydziale Architektury.

Godzinny pokaz kolorowej chemii przygotowali studenci z Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego Hybryda pod okiem mgr inż. Andrzeja Okuniewskiego, opiekuna Hybrydy. Zapraszają 19 marca 2013 roku na godz. 11.30 do Audytorium Chemicznego w starym budynku Chemii. Dowiedzieć się będzie można na przykład, jakich domowych środków chemicznych użyć, by zrobić tęczę z czerwonej kapusty. Na czym polega reakcja oscylacyjna i dlaczego roztwór wielokrotnie zmienia zabarwienie. Jak sprawić, by bezbarwne roztwory po wstrząśnięciu zmieniły kolor, a następnie wróciły do postaci wyjściowej i co to jest manganianowy kameleon. Prezentowane będą także atramenty sympatyczne i kolorowe dymiące napoje. Publiczność zostanie zaangażowana w przeprowadzenie niektórych eksperymentów. Partnerem pokazu na Wydziale Chemicznym jest firma Smart_Lab, założona przez niedawnego absolwenta PG.

– Każdy uczestnik wykładu otrzyma w prezencie układ okresowy pierwiastków, to dobry moment, aby zacząć swoją przygodę z chemią – zapowiada dr inż. Anna Mietlarek-Kropidłowska, założycielka koła naukowego Hybryda, adiunkt w Katedrze Chemii Nieorganicznej. – Staramy się, by młodzież zaczęła postrzegać chemię jako pasjonującą naukę, dlatego wciągamy ich w zabawę. W dodatku mamy świadomość, że zainteresowanie i wiedza w zakresie przedmiotów ścisłych, takich jak chemia, może w najbliższych latach spadać, choćby z uwagi na nową podstawę programową coraz bardziej ubogą w przedmioty techniczno-przyrodnicze. Politechnika jako uczelnia techniczna musi starać się obudzić w młodzieży pasję do nauk ścisłych.

Na wykład wzbogacony pokazami zaprasza również Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej.

Z kolei na Wydziale Zarządzania i Ekonomii uczestnicy dnia otwartego będą mogli wziąć udział w piętnastominutowych warsztatach pod tytułem „Spróbuj studiowania”. Także na tym wydziale odbędzie się spotkanie z absolwentami biznesmenami, którzy przedstawią możliwości rozwoju zawodowego podczas studiów oraz po ich ukończeniu.

Warto podkreślić, że na dziedzińcu im. Jana Heweliusza swoją ofertę zaprezentuje wszystkie wydziały PG. Na tym samym dziedzińcu czekać będą przedstawiciele Działu Kształcenia i Programów Studiów odpowiedzialnego na naszej uczelni za rekrutację.
Natomiast na Dziedzińcu im. Daniela G. Fahrenheita odbędzie się Forum Organizacji i Kół Akademickich. Podczas forum zaprezentują się uczelniane koła, organizacje oraz stowarzyszenia. Organizatorzy FOKI przygotowali wiele konkursów, w tym grę miejską.

UWAGA! Zwiedzanie Politechniki proponujemy rozpocząć od wizyty w Gmachu Głównym, gdzie w holu przed biblioteką stanie punkt informacyjny imprezy. Plan kampusu znajdziesz pod adresem: http://campus.pg.gda.pl/

Komentarze obsługiwane przez CComment