logo targi edukacyjneWybór kierunku kształcenia i szkoły nie jest wcale prostą decyzją do podjęcia.Należy przede wszystkim zebrać wiele informacji. Idealnym miejscem na odpowiedzenie sobie na to ważne pytanie i zdobycie wielu informacji są marcowe Targi Edukacyjne w Poznaniu. To właśnie na nich ponad 300 instytucji i szkół z Polski i zagranicy przedstawi swoją ofertę edukacyjną już 15-17 marca.


Wśród wystawców będą publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, zawodowe, policealne, językowe oraz szkoły wyższe.
 
Na wspólnym stoisku  „ Akademicki Poznań” zaprezentują się wszystkie poznańskie uczelnie publiczne. Ich ofertę dopełnią szkoły prywatne. Do  podjęcia  nauki w innych miastach Polski zachęcać będą   wyższe szkoły m.in.: z  Warszawy, Torunia, Olsztyna, Zielonej Góry , Wrocławia, Gdyni. 

Na targach  zorientować  się będzie można w możliwościach podjęcia nauki  za granicą. Już  dziś jest wiadomo, że w targach  wezmą udział szkoły m.in.: z  Niemiec, Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii. Przedstawią one  wszechstronne  programy studiów dotyczące zarówno  nauk ścisłych ,  takich jak np.  chemia, informatyka, nauk ekonomicznych  i  medycznych, jak i sztuki czy muzyki.  W ofercie szkół zagranicznych znaleźć będzie można propozycje  edukacji nie tylko w kraju, który reprezentują te szkoły, ale również w Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Na stoisku British Council można będzie porozmawiać z przedstawicielami 12 brytyjskich uczelni i prywatnej szkoły z internatem o warunkach uczenia się w Wielkiej Brytanii, uzyskać  informacje o egzaminach IELTS (koniecznych do ubiegania się o miejsce na uczelniach Zjednoczonego Królestwa), a także  o kursach językowych prowadzonych przez British Council w Polsce.
 

Absolutną nowością tegorocznych targów będzie  Aleja Odkrywania Talentów -  miejsce,  w którym  można  rozpoznać swoje  zdolności,  skorzystać z porad psychologiczno-pedagogicznych, sprawdzić  swoje  umiejętności na stanowiskach interaktywnych,  a także zweryfikować  swoje predyspozycje  artystyczne, m.in. dzięki  możliwości przedstawienia prac i porozmawiania o nich z pracownikami  poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. 

Szczególną przestrzenią będzie Aleja Zawodów , gdzie swoje umiejętności zaprezentują uczniowie poznańskich szkół zawodowych m.in.: gastronomicznej, budowlanej, elektrycznej, poligraficznej. 

Ciekawie zapowiada się również tegoroczne Eko Forum, na którym będą prezentacje, warsztaty, prelekcje i konkursy poświęcone ochronie środowiska,  przygotowane przez instytucje zajmujące się edukacją ekologiczną. 

Warto również  zwrócić uwagę na ekspozycje Salonu Wyposażenia Szkół, na którym prezentowane są m.in.:  możliwości  wykorzystywania do nauki nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych, zastosowania w edukacji różnorodnych pomocy usprawniających naukę, materiały szkolne i biurowe, a także  polska i zagraniczna oferta turystyczna  adresowana do młodych ludzi.

Zdobyta podczas targów wiedza jest niezastąpiona. To tu każdy odwiedzający będzie mógł osobiście porozmawiać z nauczycielami, uczniami, poznać ofertę edukacyjną i dopytać się o warunki nauki, o  kolejne etapy edukacji czy możliwości znalezienia pracy. Takiej szansy nie można przegapić!
Bliższe informacje o targach na www.edukacja.mtp.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment