elsa1Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych to projekt organizowany przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland, który odbywa się co roku, równocześnie
w piętnastu ośrodkach akademickich w Polsce. Za każdym razem przyciąga wielu studentów, którzy chcą wziąć sprawy w swoje ręce i pokierować swoją przyszłą karierą prawniczą.


W ramach projektu, który na stałe zagościł w terminarzu ELSA Wrocław, odbywają się prelekcje, warsztaty i szkolenia skierowane do studentów prawa, które dzięki swej tematyce zyskały sobie stałe grona adresatów wśród studentów wydziałów prawa. W tym roku Ogólnopolskie Dni Praktyk Prawniczych na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbywać się będą w dniach 19 – 21.03.2013r.

Stałymi elementami tego projektu są warsztaty Ernst&Young i Deloitte. Warsztaty cieszą się dużą popularnością, dlatego śledźcie wydarzenia na Facebooku oraz strony internetowej ELSA Wrocław, gdzie zostanie podany dokładny harmonogram zapisów.

By znaleźć wymarzoną pracę, często wymagane jest doświadczenie, które przynajmniej częściowo możemy zdobyć uczestnicząc w praktykach m.in. organizowanych przez STEP (Student Trainee Exchange Programme) ELSA Wrocław. Na prelekcji dotyczącej praktyk, zostanie przedstawiona aktualna oferta praktyk międzynarodowych, a także przybliżony zostanie również program Erasmus.

Głównym projektem tegorocznego ODPP jest rozprawa anglosaska, przygotowana
w systemie common law z udziałem aktorów Teatru na Wagę. Dotyczyć będzie słynnej sprawy amerykańskiego zawodnika futbolu O.J. Simpsona poprzedzonej prelekcją w języku angielskim dotyczącą różnych systemów prawnych. Podczas rozprawy w Ławie przysięgłych zasiądą osobistości naszej uczelni.

Komentarze obsługiwane przez CComment