olimpiada logoRozpoczyna się nowa edycja Olimpiady Przedsiębiorczości. Zdobyć można indeksy SGH i Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu oraz stypendia i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Do udziału zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zapisy potrwają do 31 października br.

Program Olimpiady i formularz rejestracyjny znajdują się na stronie: www.olimpiada.edu.pl

Współorganizujące Olimpiadę uczelnie ekonomiczne – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz Uniwersytety Ekonomiczne w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu, przewidziały znaczne ułatwienia w procesie kwalifikacyjnym na studia dla finalistów i laureatów. Najlepsi zawodnicy otrzymają ponadto atrakcyjne nagrody rzeczowe i stypendia naukowe w wysokości 5000 złotych od Banku BGŻ. Wszyscy zakwalifikowani do etapu okręgowego będą uprawnieni do udziału w kursie e-learningowym nt. rozwijania działalności biznesowej oraz otrzymają publikacje od Wydawnictwa Difin.

Uhonorowani zostaną także nauczyciele i szkoły. Opiekunom laureatów przypadną równie cenne nagrody rzeczowe, jak ich podopiecznym. Szkoły zwycięzców zostaną wyróżnione zestawami publikacji przygotowujących do kolejnej edycji zawodów. Nagroda specjalna Olimpiady – wysokiej klasy tablica interaktywna do prowadzenia zajęć multimedialnych, ufundowana przez firmę Plagiat.pl − zostanie rozlosowana wśród szkół zawodników zakwalifikowanych do eliminacji okręgowych, a wszystkie te szkoły otrzymają licencje na system antyplagiatowy Antyściąga.pl. Ponadto już na samym początku zawodów 50 szkołom, które zgłoszą najwięcej zawodników, zostaną przekazane publikacje dotyczące zarządzania personelem.

Wyniki Olimpiady już trzeci rok uwzględniane są w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych, przygotowywanym wspólnie przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”.

Olimpiada dofinansowana jest ze środków Narodowego Banku Polskiego i Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Partnerów Strategicznych Olimpiady, oraz z dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej. Mecenasem programu stypendialnego jest Bank BGŻ.

Komentarze obsługiwane przez CComment