Na polskich uczelniach, głównie niepublicznych, przeważają kierunki multidyscyplinarne, pozwalające poznać szeroki zakres marketingu internetowego (od SEO przez SEM, social media, podstawy biznesu w sieci, zachowanie konsumentów w sieci, przygotowanie serwisów internetowych) bądź działań związanych z biznesem w internecie. Wiele kierunków debiutuje w tym roku, choć są takie, które po modyfikacji programu, np. z tradycyjnego dziennikarstwa czy public relations, teraz powracają w bardziej on-linowej odsłonie. Co ciekawe, prym w przygotowaniu kierunków dla e-marketerów wiodą uczelnie niepubliczne, choć na takich jak Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach czy Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie można także wybrać wymarzone e-studia.

W piątek 21 września poznamy zwycięzcę badania „Studia E-marketera 2012”.

Do udziału w rankingu pod koniec lipca zaprozono rzeczników prasowych i PR-owców uczelni. Specjalną ankietę, w której należało uzupełnić informacje m.in. o programie studiów, kadrze, specyfice zajęć, otrzymywanych materiałach dydaktycznych, uzupełnili przedstawiciele niemal 20 kierunków. Największe znaczenie przy wyborze najlepszych kierunków studiów miały praktyczny program (stosunek liczby ćwiczeń i zajęć praktycznych do czasu nauki na studiach podyplomowych oraz program zajęć oparty na wykorzystaniu case studies oraz innych metod aktywizujących), kadra praktyków (mająca także doświadczenie dydaktyczne bądź szkoleniowe).

Do II etapu zmagań zakwalifikowano podyplomowe kierunki: Marketing w sieci, Zarządzanie i marketing projektów internetowych (oba prowadzi Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie); Marketing i Public Relations w Internecie (Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni); Prowadzenie E-biznesu (Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku) i E-marketing (Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego).

W piątek 21 września z tego grona ogłosimy zwycięzcę rankingu. Ranking przygotowuje portal NowyMarketing.pl we współpracy z grupą wiodących portali edukacyjnych prowadzonych przez Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY – Studia.netKierunki.net oraz StudiaPodyplomowe.net.

Już dziś zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

Listę kierunków dla myślących o podyplomowej edukacji z marketingu sieciowego można znaleźć tutaj.

Komentarze obsługiwane przez CComment