warszawska filmowaOd nowego roku akademickiego Warszawska Szkoła Filmowa wzbogaci swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności jak: FILMOZNAWSTWO PRAKTYCZNE, OBRAZ MULTIMEDIALNY oraz AKTORSTWO NOWYCH MEDIÓW.Nowe specjalności Warszawskiej Szkoły Filmowej wychodzą naprzeciw oczekiwaniom przyszłych studentów, pragnących poznawać X muzę z jej najdokładniejszej strony, tak aby wykształcić absolwentów przygotowanych do funkcjonowania w ciągle zmieniającym się świecie nie tylko filmowym, ale i nowych mediów.

Dzięki takim założeniom, kierunek Aktorstwo nowych mediów, wzbogacił warsztat aktorski zgodnie z wymogami sztuki nowych mediów i kultury audiowizualnej. Natomiast na specjalności operatorskiej – Obraz multimedialny, przyszli absolwenci nie tylko zdobędą kompetencje pracy na planie filmowym, czy studyjnym, ale również dowiedzą się jak wykorzystywać swoje umiejętności w rzeczywistości wirtualnej.


Program nauczania Filmoznawstwa praktycznego został stworzony przez wybitnego krytyka filmowego, redaktora naczelnego miesięcznika „KINO” i rektora Warszawskiej Szkoły Filmowej – Andrzeja Kołodyńskiego. Jest to jedyna w Polsce specjalność filmoznawcza na kierunku reżyserii, łącząca praktykę na planie filmowym z kompetencjami pisarskimi. Studenci poznają proces tworzenia filmu od projektu scenariuszowego po jego końcową realizację, aby mieć doświadczenie na każdym etapie produkcji. Tak skonstruowany program nauczania jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, dając przy tym absolwentowi szeroki wachlarz możliwości podjęcia pracy jako drugi reżyser, reżyser krótkich form, czy animator kultury lub krytyk filmowy.


Wychodząc naprzeciw potrzebom przyszłych studentów Warszawska Szkoła Filmowa zaprasza wszystkich chętnych do składania dokumentów w ramach rekrutacji na wybrane kierunki w terminach:

Do 14 września 2012r.

-REŻYSERIA
-KIERUNEK OPERATORSKI
-AKTORSTWO

Do 16 września 2012r.

-FILMOZNAWSTWO PRAKTYCZNE
-PRODUKCJA FILMOWA
-MONTAŻ FILMOWY

Do 21 września 2012r.

-FOTOGRAFIA

Warszawska Szkoła Filmowa jest jedynym miejscem na mapie edukacji filmowej w Polsce, gdzie studenci filmoznawstwa kręcą filmy, operatorzy mają możliwość wykorzystania swoich umiejętności w grafice komputerowej, a aktorzy poznają narzędzia nowych mediów do komunikacji z widzem!

***
Warszawska Szkoła Filmowa, jedna z trzech wyższych uczelni filmowych w Polsce, została założona w 2004 roku przez Fundację Edukacji i Sztuki Filmowej Macieja Ślesickiego i Bogusława Lindy LATERNA MAGICA.

Uczelnia prowadzi studia I stopnia w następujących obszarach: AKTORSTWO, REŻYSERIA, KIERUNKE OPERATORSKI, MONTAŻ FILMOWY, FILMOZNAWSTWO PRAKTYCZNE, PRODUKCJA FILMOWA, FOTOGRAFIA. Oprócz studiów I stopnia, realizowane są też inne formy kształcenia: Kurs Filmowy, Kurs Aktorski, Kurs Scenariuszowy, Kurs Montażu, Kurs Wokalny i Kurs Charakteryzacji Filmowej.

Warszawska Szkoła Filmowa wzorowana jest na modelu artystycznych szkół filmowych w Europie
i Stanach Zjednoczonych. Jej słuchacze zdobywają liczne nagrody na festiwalach i przeglądach filmowych.
Wykłady prowadzą najwybitniejsi specjaliści polskiego kina: Bogusław Linda, Maciej Ślesicki, prof. Bogdan Dziworski, prof. Krzysztof Zanussi, prof. Janusz Majewski, dr hab. Andrzej Ramlau, dr Andrzej Domalik i inni.

Poza praktyczną edukacją szkoła organizuje wydarzenia na skalę międzynarodową - zaprasza gwiazdy światowego i polskiego filmu oraz teatru. Do tej pory uczelnię odwiedzili: Izabella Rossellini, Laura Dern, Patrick Swayze, Lisa Niemi, Claude Lelouch, Miroslav Ondříček, Jiři Menzel, Agnieszka Holland, Beata Tyszkiewicz, Daniel Olbrychski, Krzysztof Kolberger, Marek Koterski, Feliks Falk i Krzysztof Krauze.

W ciągu ostatnich lat Warszawska Szkoła Filmowa była organizatorem, bądź współorganizowała dziesiątki wydarzeń kulturalnych w całym kraju. Do najważniejszych imprez cyklicznych należą: Kameralne Lato, Europejski Festiwal Młodego Kina i Festiwal Polskich Filmów Niezależnych. Od 2009 roku WSF organizuje dla Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, autorski projekt Akademii Filmoteki Szkolnej, skierowany głównie do nauczycieli intensywny program edukacyjny, dotyczący wiedzy o filmie.

Szkoła została objęta patronatem Ministra Kultury.

Więcej informacji na temat Warszawskiej Szkoły Filmowej: www.szkolafilmowa.pl

Komentarze obsługiwane przez CComment