politechnika lodzkaNa dzisiejszym posiedzeniu Senat Politechniki Łódzkiej podjął dwie ważne dla kandydatów na studia uchwały. Pierwsza z nich określa limity przyjęć na poszczególne kierunki studiów, druga harmonogram postępowania kwalifikacyjnego. Zaplanowano również utworzenie nowego kierunku-Inżynieria Biochemiczna.Według przyjętej uchwały Politechnika Łódzka w roku akademickim 2012/2013 planuje przyjąć prawie 9000 studentów. 6485 miejsc czeka na kandydatów na studia pierwszego stopnia, z czego 4535 przeznaczonych jest na studia stacjonarne.

Politechnika Łódzka ma w swojej ofercie 48 kierunków w języku polskim, 11 prowadzonych całkowicie w języku angielskim i 1 w języku francuskim. Nowym kierunkiem zaplanowanym do uruchomienia jest Inżynieria Biochemiczna na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej. Jest to działanie zgodne z najnowszymi trendami obserwowanymi w czołowych uczelniach amerykańskich i Europy Zachodniej. Absolwent nowego kierunku będzie przygotowany do współpracy zarówno z chemikami, jak i z mikrobiologami, aby wspólnie przenosić laboratoryjne procesy z udziałem drobnoustrojów do skali przemysłowej. Inżynier tej specjalności może znaleźć zatrudnienie w nowoczesnych przedsiębiorstwach przemysłu farmaceutycznego, biotechnologicznego, spożywczego, chemicznego, w oczyszczalniach ścieków i stacjach uzdatniania wody, a także podjąć samodzielną działalność gospodarczą w tych dziedzinach.

Zgodnie z decyzją Senatu kandydaci na studia pierwszego stopnia rozpoczynające się w semestrze zimowym będą mogli składać dokumenty (I etap rekrutacji) od poniedziałku 28 maja 2012 do piątku 13 lipca . Przyjmowanie dokumentów od kandydatów na studia drugiego stopnia rozpoczynające się w semestrze zimowym (I etap rekrutacji) trwać będzie od poniedziałku 21 maja 2012 r. do wtorku 10 lipca 2012 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment