phoca thumb s kciukTargi edukacyjne są wspaniałą okazją do zapoznania się z ofertami różnych szkół, uczelni i ośrodków umożliwiających nam dalszy rozwój. W dniach 22- 23 lutego w Szczecinie będzie miała miejsce ósma Giełda Edukacji i Pracy Kariera. Podczas imprezy przewidziano szereg atrakcji w tym konferencje, wykłady, seminaria, pokazy, warsztaty i konsultacje. Organizatorzy zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

 

 

Giełda Kariera od lat cieszy się frekwencją ponad 4000 uczestników. Podczas imprezy prezentowane są oferty szkoleniowe szkół wyższych, policealnych i ponadgimnazjalnych publicznych i niepublicznych. Uzupełnieniem są prezentacje szkół językowych oraz koordynatorów kursów zawodowych. Organizatorzy zapewniają szkołom ze Szczecina bezpłatny transport uczniów – konieczna jest jedynie wcześniejsza rejestracja (szczegóły na stronie www.mts.pl).

Tegorocznym tematem targów będzie kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego i przybliżenie młodym ludziom idei wolontariatu. Przedstawiciele Sekretariatu ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego działającego przy Urzędzie Marszałkowskim, udzielą informacji na temat europejskiej sieci informacyjnej Eurodesk. Będzie można poznać szczegóły aktualnych projektów, oraz dowiedzieć się, gdzie wyjechać na wolontariat europejski, jakie są warunki pracy w krajach UE, jak wyszukać międzynarodowy staż.

Kolejną atrakcją targów jest „Kino Kariery" , w którym wyświetlane będą filmy poświęcone tematyce planowania kariery zawodowej, autoprezentacji, czy radzenia sobie ze stresem przygotowane przez Wojewódzki Urząd Pracy. Oprócz tego Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna ze Szczecina przygotowała dwa ciekawe wykłady: „Kino domowe - fakty i mity" oraz „Fizyka jakiej nie znacie".

Jak co roku, będzie również okazja do skorzystania z badania predyspozycji zawodowych. Konsultacje prowadzone będą przez Szczecińskie Poradnie Psychologiczno- Pedagogiczne. Udział wymaga jednak wcześniejszej rejestracji na stronie www. mts.pl. Szczecińska Szkoła Wyższa Collegium Balticum zorganizuje warsztaty dla maturzystów pt. „Poznaj swoją osobowość i świadomie kształtuj karierę zawodową", w ramach których będzie można poznać techniki autoprezentacji oraz dowiedzieć się, jak doskonalić efektywne komunikowanie się z innymi ludźmi. Doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy poprowadzą indywidualne zajęcia dotyczące planowania kariery zawodowej z badaniem typów osobowości wykorzystując skróconą wersję testu J. Hollanda.

Dla szkół wybierających się na targi przygotowano wyjątkowe atrakcje, jak chociażby zwiedzanie Ośrodka Szkoleniowo - Badawczego w Zakresie Energii Odnawialnej w Ostoi Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, zwiedzanie Muzeum Komunikacji i Techniki w Szczecinie, oraz zwiedzanie z przewodnikiem Urzędu Wojewódzkiego z możliwością zobaczenia podziemi i wieży.

Wstęp bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Miejsce: Międzynarodowe Targi Szczecińskie, ul. Struga 6, 70-777 Szczecin
Czas: 22-23 lutego 2012 , godz.9:00-16:00

Komentarze obsługiwane przez CComment