matma na 611Maturzysto! Gdy czytasz zadanie z matematyki zaczynające się od słów "Wykaż, że" to czy od razu przechodzisz do następnego? Dzięki nowemu poradnikowi serwisu MatmaNa6.pl nauczysz się rozwiązywać zadania, które dotąd sprawiały Ci problem i poprawisz wynik matury o 10-20%.

Uczestnicy kursu  najbardziej narzekają na te właśnie zadania. Wśród statystyk udostępnianych przez CKE, te zadania mają najniższy procent prawidłowych rozwiązań, a średnio za ich rozwiązanie można zdobyć nawet 20% punktów na poziomie rozszerzonym i około 10-15% na poziomie podstawowym.

Najtrudniej, jest przezwyciężyć w sobie niechęć do tych zadań i zacząć je rozwiązywać, a przynajmniej próbować rozwiązać.

Redakcja serwisu MatmaNa6.pl usystematyzowała całą wiedzę odnośnie zadań z dowodami. Powstał z tego obszerny (38 stron A4) poradnik, który zawiera samą esencję, praktyczne wskazówki i rady.

Z poradnika:

- Dowiesz się, co powinieneś zrobić zanim przystąpisz do rozwiązywania zadań rozpoczynających się od słów "Wykaż, że..." lub "Udowodnij, że..."
- Dowiesz się, jak prawidłowo przeanalizować zadanie i podzielić je na części w taki sposób, aby prosto przeprowadzić dowód.
- Dowiesz się, co zrobić gdy zupełnie nie masz pomysłu na dowód.
- Dowiesz się, jak powinien wyglądać prawidłowo przeprowadzony dowód. Wszystko na przykładach, aby dokładnie zobaczyć poszczególne etapy.
- Dowiesz się, jak uczyć się efektywnie, bo ważne są wyniki, a nie ilość czasu poświęcona na naukę.

Poradnik

 

matma na 6


 

Komentarze obsługiwane przez CComment