oboz bialy dunajec logoJak zapewniają organizatorzy, to obóz 4xnaj: największy, najstarszy, najtańszy i najlepszy. Wraz z początkiem czerwca ruszyły zapisy na 28. Obóz Adaptacyjny Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola w Białym Dunajcu. Obóz odbędzie się w dniach od 31 sierpnia do 14 września. Zakopiański adapciak organizują 11 wrocławskich i 2 opolskie wspólnoty.


W pierwszej połowie września w Białym zamieszka ok. siedmiuset studentów z całej Polski, głównie z Wrocławia i Opola. Tegoroczny wyjazd jest już 28. obozem. Nie są to ani rekolekcje, ani wczasy. Biały to jedyny w swoim rodzaju obóz studencki. Swój wyjątkowy charakter zawdzięcza niepowtarzalnej i atrakcyjnej atmosferze, organizacji.

Niemal codziennie wycieczki w góry są zróżnicowane pod względem trudności szlaków. Trasy planują osoby kompetentne – tzw. Turystyczni. Obóz to aktywny wypoczynek i piękno polskich Tatr. Organizatorzy stawiają na rozwój duchowy. Jest to możliwe dzięki Duszpasterzom i licznym spotkaniom, uczestnictwu w codziennych Mszach Św., konferencjach oraz innych inicjatywach.

Co roku obóz oferuje wiele atrakcji, m.in. bieg otrzęsinowy, żakariadę (spotkanie studentów w gronie konkretnych kierunków studiów), dzień sportu, konkurs piosenki wszelakiej, dyskoteki i wiele innych. Osobami odpowiedzialnymi za ogólnie pojętą integrację i walkę z nudą są tzw. Kulturalni.

Wspólne życie pozwala zawrzeć znajomości z rówieśnikami, a także „starszymi” studentami. Niejednokrotnie przyjaźnie obozowe trwają długo, długo po Dunajcu. Dwa tygodnie spędzone wspólnie w jednej chacie przybliża do życia danego Duszpasterstwa. Dzięki obozowi możemy zaaklimatyzować się w jednym z 13 Duszpasterstw Akademickich wspomnianych wcześniej miast. Uczestnicy zyskają przyjaciół na kolejny rok studiów, a wiadomo, że wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł.

Organizatorami obozu są studenci zaangażowani w życie Duszpasterstw Akademickich Wrocławia i Opola. Opiekę duchową sprawują Duszpasterze. Koszt obozu – 380 zł – obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie. Zapisywać się można od początku czerwca w jednym z trzynastu duszpasterstw współorganizujących Obóz oraz przez formularz zgłoszeniowy na głównej stronie wyjazdu - www.bialydunajec.org 
 
plakat bd 2011

Honorowi patroni Obozu: Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Prezydent Opola - Ryszard Zembaczyński, Metropolita wrocławski – abp Marian Gołębiewski, Biskup opolski - bp Andrzej Czaja.

Patroni medialni: Studenci.net, Studia.net, Kierunki.net, a także Radio Luz, dlastudenta.pl, Gość Niedzielny, Radio Rodzina.

Komentarze obsługiwane przez CComment