phoca_thumb_s_flagiRusza program dla młodzieży poświęcony aktualnym wydarzeniom w Europie. Przygotowuje go portugalska spółka produkcji telewizyjnej Companhia de Ideias, która zachęca młodych ludzi z krajów UE – przede wszystkim studentów dziennikarstwa – do nadsyłania krótkich, audiowizualnych propozycji do programu. Projekt jest finansowany przez Komisję Europejską.
   
Inspiracją dla powstania serii stał się popularny portal społecznościowy Twitter. Celem cotygodniowego programu rozrywkowego "EuroTwitt" będzie rozpowszechnianie zwięzłych wiadomości o tym, co ważnego dzieje się w Europie, prezentowanie wywiadów i krótkich skeczów.
 
Według zamierzeń producentów, pierwszy 25-minutowy odcinek serii zostanie wyemitowany w marcu 2010. Grupą docelową są młodzi ludzie, którzy nie tylko będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat Europy, ale także zaprezentować rówieśnikom z innych krajów swoje umiejętności i zainteresowania.
 
Producenci Companhia de Ideias zapraszają wszystkich europejskich studentów dziennikarstwa, aby przesyłali swoje propozycje do programu w formie nagrań audiowizualnych. Powinny one dotyczyć Unii Europejskie, jednak wybrana tematyka zależy od inwencji autorów.
 
Zainteresowani powinni nadsyłać materiały w formie elektronicznej przez internet lub pocztą tradycyjną (DVD). Wymogi techniczne:
• 720x576 PAL
• mov
• 4:3
• czas trwania: 1 do 2 min.
• język: angielski
 
Adresy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Adres pocztowy:
Companhia de Ideias
Avenida Antonio Augusto de Aguiar
150F, 2 – esquerdo
1050-021 Lisbon
Portugal

Komentarze obsługiwane przez CComment