phoca_thumb_s_pg-logoFortepian i gitara wypełnią dźwiękami politechniczną aulę podczas najbliższego koncertu z cyklu Akademia Muzyczna w Politechnice. Pierwszy raz w murach uczelni zagrają gitarzystka Monika Dżuła-Radkiewicz, absolwentka gdańskiej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki oraz duet fortepianowy, który tworzą Nadzieja Chomicka i Emilia Kurek, studentki tej samej uczelni.

Koncert odbędzie się we wtorek, 17 lutego 2009, o godzinie 18.00 w auli Politechniki Gdańskiej. Wstęp wolny.

W pierwszej części koncertu zagra Monika Dżuła-Radkiewicz, uznawana za jedną z najzdolniejszych absolwentek Akademii Muzycznej ostatnich lat.

– Wiosną ubiegłego roku z wyróżnieniem ukończyła klasę gitary – informuje Andrzej Zawilski z biura koncertowego Akademii Muzycznej. – To kobieta bardzo, bardzo muzykalna, posiadająca własną wizję tego co gra.

Monika Dżuła-Radkiewicz wykona utwory na gitarę z repertuaru Jana Sebastiana Bacha oraz Manuela Poncea.

W drugiej części koncertu wystąpią dwie pianistki, studentki IV roku akademii: Nadzieja Chomicka i Emilia Kurek. Wykonają kompozycje Wolfganga Amadeusza Mozarta, Antonina Dvoraka i Francisa Poulenca.

– Od dwóch lat panie grają jako duet fortepianowy, mają już za sobą kilka wspólnych konkursów. Tym razem zagrają na jednym fortepianie, na cztery ręce, ale można je usłyszeć również solo oraz w duecie na dwa fortepiany – mówi Zawilski.

Komentarze obsługiwane przez CComment