13 najlepiej opłacanych zawodów w PolsceInformatyka oraz finanse – jeśli chcesz zarówno świetnie zarabiać, jak i mieć możliwość dalszego rozwijania swojej kariery zawodowej, to musisz szukać pracy właśnie w tych branżach. Dynamiczny rozwój nowoczesnych technologii sprawia jednak, że za kilka lat "w cenie" mogą być zupełnie inne specjalizacje. To jednak tylko mało znacząca informacja:) Wróćmy zatem do meritum: specjalnie dla Ciebie zebraliśmy dane dotyczące 13 najlepiej opłacanych zawodów w Polsce.
CEMS CHANCECEMS Chance to czterodniowy projekt dla młodzieży z klas 3 gimnazjum i 1 liceum, który odbywa się na terenie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W ramach projektu dla uczestników przewidziane są warsztaty, panele motywacyjne, wycieczki do największych atrakcji turystycznych stolicy i wyjścia integracyjne. Ale o co dokładnie chodzi w CEMS Chance? I co trzeba zrobić, żeby móc wziąć w nim udział?
logotyp CognitisW tym roku już po raz dziewiąty odbędzie się konkurs Talent za Talent, skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich. Talent za Talent ma za zadanie wyróżnić najzdolniejszych i najbardziej aktywnych uczniów, którzy mogą pochwalić się sukcesami naukowymi, doświadczeniem w pracy wolontariusza na rzecz organizacji i działalności. Zgłoszenia konkursowe są przyjmowane do 12 marca. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Cognitis.
targi lublinZdajesz w tym roku maturę i stoisz przed wielkim wyborem: jaki kierunek studiów będzie dla Ciebie najlepszy? Jeśli kończysz w tym roku szkołę średnią, wybierz się na 14. Edycję Targów Edukacyjnych w Lublinie, które odbędą się w tym roku w dniach od 15 do 16 marca. W tym roku pojawi się blisko 100 wystawców z całej Polski, w tym uczelnie i szkoły wyższe, szkoły zawodowe, a także przedstawiciele szkół średnich.
EDU 2018 FB 1Już 6 marca rozpoczną się Targi Edukacyjne EDU OPOLE 2018, które odbędą się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Adresatami wydarzenia są uczniowie szkół podstawowych i średnich, którzy poszukują dla siebie najlepszego kierunku kształcenia.
WGiK znak 1Katedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej już po raz trzeci organizuje konkurs dla uczniów klas maturalnych. Zaplanuj swoją przestrzeń to ogólnopolski konkurs, dzięki któremu najlepsi uczestnicy mogą wygrać indeks na studia. Jest to konkurs internetowy, o charakterze otwartym i ogólnopolskim. Głównym celem konkursu jest rozpropagowanie zagadnień związanych z gospodarką przestrzenną, poszerzenie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań w zakresie planowania przestrzennego i nauk przyrodniczych wśród uczniów szkół średnich. 
2638Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi jest organizatorem programu Międzynarodowy Program Kształcenia - Political Science”, dzięki któremu kandydaci mogą zdobyć tytuł magistra w tej dziedzinie. Program jest finansowany z Funduszy Europejskich i umożliwia studiowanie w międzynarodowym środowisku bez ponoszenia opłat za czesne. Kto może rozpocząć studia?
ccw logoCEMS Chance to projekt absolutnie wyjątkowy. Powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którym trudno podjąć decyzję dotyczącą swojej przyszłości. Wydarzenie obejmuje 4-dniowy cykl warsztatów, podczas których uczestnicy otrzymują nieocenione wskazówki. Jego głównym celem jest inspiracja młodych ludzi, obudzenie w nich pewności siebie i dodanie siły do osiągania zamierzonych celów.
logo Career EXPO black RGBWielkimi krokami zbliżają się targi pracy Career EXPO. W tym roku już 25 października we Wrocławiu oraz 21 listopada w Poznaniu odbędą się kolejne edycja targów. Podczas Career EXPO studenci, absolwenci będą mieli okazję spotkać się z rekruterami z kilkuset międzynarodowych firm, wziąć udział w szkoleniach i prelekcjach, które poprowadzą eksperci w dziedzinie HR. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy pobrać bezpłatny bilet!
logo wip pw15 marca zakończyła się pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego, który został zorganizowany przez Zakład Technologii Poligraficznych Wydziału Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. 800 uczniów szkół średnich walczyło o indeks na studia, a po ogłoszeniu wyników otrzymało zaproszenie na studia o specjalności Technologia Poligrafii na Politechnice Warszawskiej.
logo edukacja maleHasłem przewodnim tegorocznych Targów Edukacyjnych w Poznaniu jest „Wiedza zaczyna się od pytań”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 24-26 marca, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wydarzeniami towarzyszącymi będą XVI Poznańskie Spotkania Targowe – Książka dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców, a w tym roku także XXI Poznańskie Targi Książki Naukowej i Popularnonaukowej. Wszystkie z bezpłatnym wstępem i ogromem atrakcji, warsztatów oraz konferencji. Te dobrze znane w Wielkopolsce wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły 29 tys. zwiedzających.
pw geodezjaKatedra Gospodarki Przestrzennej i Nauk o Środowisku Przyrodniczym Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizuje już drugą edycję Konkursu Wiedzy o Gospodarce Przestrzennej pod nazwą "Zaplanuj swoją przestrzeń".
wroclawPod koniec grudnia ruszyła zimowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim. Kandydaci mogą rejestrować się na wybrane kierunki studiów pierwszego i drugiego stopnia, które będą prowadzone już od semestru letniego w trybie stacjonarnym oraz niestacjonarnym. Sprawdźcie, na jakich kierunkach są wolne miejsca i do kiedy należy się zarejestrować, aby jeszcze w tym roku akademickim rozpocząć studia.
Ogólnopolski Konkurs PoligraficznyRusza pierwsza edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego organizatorem jest Wydział Inżynierii Produkcji Politechniki Warszawskiej. Laureaci konkursu uzyskają uprawnienia do przyjęcia na studia inżynierskie o specjalności Technologia Poligrafii na Wydziale Inżynierii Produkcji PW, poza normalną procedurą konkursową.
sukcesPonad połowa studentów uważa, że rynek pracy jest zamknięty na młodych ludzi! Szansę znalezienie ciekawej i dobrze płatnej pracy po prawie każdym kierunku studiów mają tylko ci, którzy mają siłę przebicia, charyzmę, ale przede wszystkim - znajomości. Jak młodzi oceniają możliwości zatrudnienia i rynek pracy w Polsce?