Bardzo wiele zawodów, które można określić jako "szkolne" przechodzi dzisiaj kryzys związany z likwidacją edukacyjnych etatów. Absolwent Wychowania fizycznego jest jednak w całkiem niezłej pozycji. Ma bardzo szerokie możliwości znalezienia pracy w klubach sportowych, na siłowniach, jako trener osobisty, trener drużyn sportowych, czy instruktor zajęć. Człowiek, który ukończył Wychowanie fizyczne, postrzegany jest jako pewny siebie, ambitny i pełen energii pracownik, dlatego te studia w świetny sposób kształtują umiejętności międzyludzkie. Zapraszamy do lektury!


Umiejętności absolwenta Wychowania fizycznego

Studia na kierunku Wychowanie fizyczne to pozyskiwanie wiedzy, dotyczącej sportu oraz kultury fizycznej. Tak ukształtowana świadomość i umiejętności sportowe stają się bazą do tego, by w świat sportu, fitnessu i dbania o własne zdrowie wprowadzać nowe pokolenia. Co ważne, studia o nachyleniu pedagogicznym dotyczą nie tylko pracy z dziećmi i młodzieżą, ale dają także kwalifikacje do pracy z osobami starszymi lub osobami w podeszłym wieku.

Przebieg nauki na kierunku Wychowanie fizyczne

Wychowanie fizyczne to jedne z najciekawszych i najbogatszych studiów. Student w trakcie nauki musi zaliczyć nie tylko wykłady i ćwiczenia, ale także laboratoria oraz zdać egzaminy praktyczne z konkretnych dyscyplin sportowych.

Kryteria dla kandydatów na Wychowanie fizyczne

Kandydat powinien wykazywać się dobrą orientacją w przyrodniczych dziedzinach wiedzy. Oczywiście musi być sprawny fizycznie i realizować się, w którejś z dyscyplin sportowych, by zdać dobrze wstępne egzaminy sprawnościowe. Mile widziany jest także dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą oraz pedagogiczne poczucie misji edukacyjnej.
Tags: sport

Komentarze obsługiwane przez CComment