Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu

adres:
 ul. Estkowskiego 6
 61-755 Poznań
 Poznań
 wielkopolskie

kontakt:
 tel. 618504776


Opis

1. Poznaj WSL

 

Wysoka jakość studiowania i wartość dyplomu oraz praktyczna wiedza - do realizacji tych celów zmierza każde działanie Wyższej Szkoły Logistyki. Twoim udziałem jako studenta WSL staną się wszystkie korzyści, które niesie ze sobą kształcenie specjalistyczne, nastawione na praktyczne przygotowanie do podjęcia pracy we wszystkich obszarach logistyki.

 

Założycielem i Partnerem merytorycznym Wyższej Szkoły Logistyki jest Instytut Logistyki i Magazynowania, od ponad 40 lat czołowy instytut badawczy, realizujący funkcje polskiego centrum kompetencji w logistyce i e-gospodarce. Takiego zaplecza nie ma żadna inna uczelnia logistyczna w Polsce!

 

Studenci pierwszej w Polsce uczelni logistycznej mają unikalną okazję kontaktu z najlepszymi w kraju specjalistami w dziedzinie logistyki i elektronicznej gospodarki, którzy swoją wiedzę i umiejętności rozwijają w ramach innowacyjnych międzynarodowych i krajowych programów badawczych oraz podczas realizacji licznych prac doradczych i wdrożeniowych w różnych dziedzinach gospodarki, administracji oraz w przedsiębiorstwach.

 

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu współpracuje z przedsiębiorstwami, które zaliczane są do liderów branży logistycznej. Jako student WSL zyskasz bezpośredni dostęp do ofert praktyk i staży w renomowanych firmach. Biznesowi partnerzy WSL regularnie włączają się w inicjatywy podejmowane przez Uczelnię, wspierają je finansowo, przekazują materiały dydaktyczne. Informacje o rynku pracy, które WSL pozyskuje dzięki aktywnej współpracy, wpływają na zmiany w programie kształcenia tak, aby był on zawsze adekwatny do stawianych absolwentom oczekiwań. Przedstawicieli i menedżerów firm, które mogą stać się Twoim przyszłym pracodawcą, możesz poznać podczas spotkań z logistyką w ramach programu LogMeeting.

 

Studenci o WSL:
Przewodniczący Samorządu Studenckiego o atmosferze studiowania
Studentka specjalności Logistyka Handlu i Dystrybucji o tym, dlaczego wybrała WSL.

 

2. Sięgnij po sukces

Wyższa Szkoła Logistyki wychodząc na przeciw oczekiwaniom rynku oraz podwyższając poziom kompetencji przyszłych i obecnych studentów oraz absolwentów WSL, systematycznie wprowadza do swojej oferty szereg szkoleń oraz programów certyfikacyjnych z dziedziny logistyki. Dzięki temu uczestnicy kursów będą lepiej przygotowani do coraz większej konkurencji na rynku pracy oraz w środowisku biznesowym. Przez cały okres studiów, studenci WSL mogą korzystać z platformy e-learningowej do nauki języka angielskiego oraz zdobywać, uznawane przez pracodawców w całej Europie certyfikaty.

European Junior Logistician
European Senior Logistician
Autoprezentacja
Profesjonalna Obsługa Klienta
Pakiet Kody Kreskowe GS1
Certyfikacja językowa

 

3. Działaj z pasją
Opis historii absolwentów WSL + filmy

 

Losy absolwentów Wyższej Szkoły Logistyki potwierdzają wszelkie prognozy dotyczące zatrudnienia. Branża logistyczna broni się przed kryzysem, dlatego specjaliści tej dziedziny nie mogą narzekać na brak zajęcia. Wielu zakłada własne firmy, inni pracują na specjalistycznych stanowiskach logistycznych, często menedżerskich.

 

Jeden z nich, Tomasz Sawicki to założyciel firmy TSLogistic, z chęcią sam zatrudnia absolwentów WSL na stanowiskach spedytorów, ponieważ z własnego doświadczenia wie, że mają odpowiednie kompetencje i umiejętności.
Zobacz historię absolwenta WSL

 

O efektywności kształcenia w WSL najlepiej świadczą statystyki z przedsiębiorstw. Globalny operator logistyczny, firma Kuehne + Nagel wśród pracowników z wyższym wykształceniem zatrudnia 30% absolwentów WSL. Zajmują się oni spedycją drogową, morską, lotniczą. Większość z nich, tak jak Monika Stańczyk, spedytor morski, trafiła do Kuehne + Nagel wprost z uczelnianego biura karier.
Poznaj szczegóły współpracy

 

Sukcesów absolwentów nie byłoby, gdyby nie nauka w otoczeniu wiodących przedsiębiorstw. Wyższa Szkoła Logistyki ma ponad 30 aktywnych umów partnerskich, które gwarantują studentom kontakt z praktyką, naukę przez doświadczenie i niezbędną na tym etapie życia inspirację.
Sprawdź praktyczny wymiar zajęć

 

4. Dowiedz się więcej

 

Wyższa Szkoła Logistyki
ul. Estkowskiego 6
61-755 Poznań
Biuro rekrutacji - pokój 7, parter
Godziny otwarcia:
poniedziałek - piątek: 8.00 - 16.00
sobota: 8.00 - 14.00
tel. 61 850 47 76
e-mail: rekrutacja@wsl.com.pl

Sprawdź zasady rekrutacji

 

Bądź z nami w kontakcie:
www.facebook.com/wslpoznan
www.goldenline.pl/uczelnie/wsl
www.youtube.com/WSLPoznan
plus.google.com/+WslPl/posts
twitter.com/WSLPoznan

Oferta edukacyjna

Studiuj logistykę

 

Studia Dualne - International Logistics

Studia dualne I stopnia to innowacyjny projekt edukacyjny, zakładający równoczesne zdobywanie wiedzy akademickiej i doświadczenia praktycznego.
Program studiów obejmuje niezbędny zakres wiedzy teoretycznej zdobywanej w trakcie wykładów, ćwiczeń i laboratoriów/warsztatów w Wyższej Szkole Logistyki, przeplatających się z okresami pracy na różnych stanowiskach logistycznych w przedsiębiorstwie z którym student podpisuje umowę stażową.

Studia dualne International Logistics trwają 6 semestrów. Po ich ukończeniu otrzymasz dyplom licencjata i będziesz mógł kontynuować naukę na studiach magisterskich.

Więcej o studiach dualnych

Studia licencjackie

Programy studiów w Wyższej Szkole Logistyki odpowiadają na aktualne zapotrzebowanie pracodawców. Wiedza i umiejętności, które możesz zdobyć w ramach studiów licencjackich znajdą zastosowanie niemal we wszystkich rodzajach przedsiębiorstw, działających w branży transport-spedycja-logistyka. Podczas pierwszego roku studiów na kierunku Logistyka lub Zarządzanie zdobędziesz niezbędną podstawową wiedzę kierunkową, a następnie w drugim roku nauki wybierzesz swoją specjalność oraz przedmioty, które Cię szczególnie interesują. Każda ze specjalności gwarantuje zdobycie praktycznych umiejętności w wybranej dziedzinie i dostęp do najbardziej aktualnej wiedzy.

Nauka na studiach I stopnia licencjackich odbywa się w formie stacjonarnej (dziennej) i niestacjonarnej (zaocznej) i trwa 6 semestrów (3 lata). Po ich ukończeniu uzyskasz wyższe wykształcenie z dyplomem licencjata. Zdobywanie wiedzy z zakresu logistyki i zarządzania możesz kontynuować na studiach magisterskich, wybierając interesującą Cię specjalność.

 

Kierunek: Logistyka

Specjalności:

 

Kierunek: Zarządzanie

Specjalności:

 

Studia inżynierskie

Studia I stopnia inżynierskie to wyższe studia zawodowe. W ramach kierunku Logisyka możesz wybrać jedną z trzech praktycznych specjalności. Program każdej z nich został opracowany we współpracy z patronem specjalności i odpowiada rzeczywistemu zapotrzebowaniu pracodawców na dane kompetencje i umiejętności techniczne, związane m.in. z projektowaniem procesów i analizą danych, wdrażaniem rozwiązań informatycznych czy innowacji w obszarze e-commerce.

Nauka na studiach I stopnia inżynierskich odbywa się w formie stacjonarnej (dziennej) i niestacjonarnej (zaocznej) i trwa 3,5 roku. Po jej zakończeniu otrzymasz tytuł inżyniera. Zdobywanie wiedzy z zakresu logistyki i zarządzania możesz kontynuować na studiach magisterskich, wybierając interesującą Cię specjalność.

Specjalności:

Studia magisterskie
W Wyższej Szkole Logistyki możesz kontynuować naukę wybierając studia II stopnia magisterskie na kierunku Logistyka lub Zarządzanie. Uzupełniając dotychczasową wiedzę możesz wybrać jedną z siedmiu praktycznych specjalności. Kompetencje i umiejętności, które zdobędziesz podczas studiów magisterskich umożliwią podjęcie pracy w nowych, ciekawych zawodach, otworzą drogę do awansu lub ułatwią Ci prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Kształcenie trwa 3 semestry (1,5 roku) i obejmuje przedmioty kierunkowe i specjalnościowe - uwzględniające kontynuowanie kształcenia logistycznego.

 

Kierunek: Logistyka

Specjalności:

 

Kierunek: Zarządzanie

Specjalności:

 

Studia podyplomowe
Na studiach podyplomowych zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje, dzięki którym z pewnością przyspieszysz swój zawodowy awans lub zwiększysz swoje szanse na rynku pracy. Wyższa Szkoła Logistyki, obok studiów specjalistycznych oferuje kształcenie z zakresu niezbędnych umiejętności osobistych. Sprawdź aktualną ofertę

Pod lupą

Logistyka w praktycznym wydaniu
Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu kształci studentów już od 16 lat i może się pochwalić kilkoma tysiącami absolwentów. Co istotne, filozofia WSL opiera się na łączeniu teorii z praktyką. Wybierając studia logistyczne pierwszego stopnia na Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu możesz wybrać spośród kilku przyszłościowych specjalności: e-commerce, transport i spedycja, a także logistyka w handlu i dystrybucji.

Komentarze obsługiwane przez CComment