Turystyka i Rekreacja to studia umożliwiające zdobycie świetnej pracy. Jeżeli absolwent tego kierunku zna języki, może z powodzeniem aplikować o pracę w instytucjach turystycznych na całym świecie. Ludzie, którzy ukończyli TiR są prawdziwymi światowcami, znają zwyczaje i tradycje panujące na różnych kontynentach. Potrafią komunikować się z ludźmi różnych kultur. Nierzadko zarządzają ruchem turystycznym w ramach kierowania biurami wycieczkowymi. Pracują w hotelach organizując czas wolny gości oraz biorą udział w tworzeniu marketingu usług turystycznych, w kraju i zagranicą.


Czy studia na kierunku Turystyka i rekreacja mogą dobrze przygotować do pełnienia takich zadań i funkcji?

Same studia z pewnością nie. W wypadku tego kierunku ważna jest aktywność samego studenta. By dobrze przygotować się do startu kariery, powinien on przez cały okres studiów intensywnie uczyć się obcych języków. W wakacje należy starać się o najlepsze praktyki i aplikować o pracę w najlepszych hotelach i ośrodkach wypoczynku na świecie. Jak nigdzie ważna jest tu odwaga i przebojowość!

Jak przygotować się do studiów na kierunku Turystyka i rekreacja?

Wystarczy, jeżeli dobrze zdasz maturę, z przedmiotów wskazanych przez Twoją przyszłą uczelnię oraz będziesz świetny z języków obcych. Kierunek TiR sprawia wrażenie łatwej drogi przez studia, to jednak nieprawda. Sukces zawodowy po ukończeniu Turystyki i rekreacji prawie zawsze okupiony jest gigantyczną pracą w trakcie nauki.

Co może zaskoczyć studenta pierwszego roku Turystyki i rekreacji na uczelni?

Do nieszablonowych zajęć na studiach TiR, należą ćwiczenia lekkoatletyczne oraz zajęcia z wybranych dyscyplin sportowych. Przedmioty nauczania obejmują między innymi czas wolny, gry i zabawy, odnowę biologiczną oraz wiele innych dziedzin wiedzy, które stosunkowo rzadko odkrywane są w ramach studiów, na innych kierunkach.

W jaki sposób zdobędę umiejętności praktyczne i uzupełnię wykształcenie jako absolwent Turystyki i rekreacji?

Praktyka czyni mistrza. Nie inaczej jest w wypadku studiów na Turystyce i rekreacji. Sama teoria daje niewiele. Wyobraź sobie sytuację, w której uczysz się z podręcznika o komputerowym systemie rezerwacji miejsc w hotelu. Nowe książki, prosto z wydawnictwa zostały przecież napisane kilka lat temu. Zanim więc, skończysz studia i rozpoczniesz pracę Twoja wiedza będzie miała około 5 lat. Nie trzeba chyba mówić, że będzie przestarzała i nieaktualna? Jeżeli będziesz na bieżąco z tym wszystkim, co dzieje się w branży możesz mieć pewność, że z chwilą, gdy skończysz naukę w Twojej uczelni, będziesz mógł w swoim CV umieścić liczne wpisy potwierdzające Twoją pracowitość, rzetelność, obeznanie, otwartość na wyzwania oraz liczne miejsca odbywania praktyk oraz staży na całym świecie.

Komentarze obsługiwane przez CComment