Podstawowym celem kierunku Tkanina i ubiór jest kształcenie projektantów ubioru o wysokich kwalifikacjach - przygotowanych do pracy w przemyśle odzieżowym, a także do prowadzenia indywidualnej działalności twórczej, prowadzenie prac badawczo-artystycznych w zakresie szeroko rozumianego ubioru, rozwój istniejącej i kreowanie przyszłej kadry pracowników naukowo-dydaktycznych. To studia dla osób z pasją, które już na etapie rekrutacji wiedzą, czym chciałby się zająć po studiach. Myślisz, że poradziłbyś sobie na kierunku Tkanina i ubiór? Czytaj dalej!
W trakcie studiów:
Dzięki kształceniu ogólnoplastycznemu przyszli projektanci zdobywają umiejętności praktyczne, np. komponowania i rysowania projektów, ale także kształtuje się ich wrażliwość artystyczna.
Przedmioty zawodowe to: komputerowe wspomaganie projektowania, techniki prezentacyjne (grafika żurnalowa, aranżacja stoisk, pokazy mody), konstrukcja odzieży czy technologia. Program studiów obejmuje również zajęcia teoretyczne, takie jak: zagadnienia sztuki współczesnej, historia sztuki, historia tkaniny, historia ubioru, historia biżuterii, zarządzanie i marketing oraz prawo autorskie.
Po studiach:
Absolwent znajdzie zatrudnienie:
- w galeriach,
- w pracowniach projektowych,
- w instytucjach kultury.
Komentarze obsługiwane przez CComment