×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Projektowanie graficzne to czynność intelektualna, techniczna i kreatywna. Projektant grafiki nie tylko ilustruje czy opracowuje metody na potrzeby prezentacji wizualnej, ale także organizuje pracę. Zawód ten jest związany z wszelką formą prezentacji i informacji wizualnej, z opracowywaniem logo, ilustracji, typografii, kaligrafii czy opakowań. Potrzebna jest tu wszechstronność i orientacja w różnych dziedzinach twórczości wizualnej - grafice, malarstwie, projektowaniu przemysłowym, animacji filmowej. Zanim wybierzesz kierunek studiów dla siebie, zapraszamy do lektury!

W trakcie studiów:
Niezbędna jest wiedza operacyjna na temat programów graficznych na platformach MacIntosh oraz PC, znajomość aplikacji Adobe Photoshop, CorelDRAW, QuarkXPress, 3D Studio Max, AutoCAD, Flash i wielu innych oraz kreatywność plastyczna, komunikatywność i język angielski, najlepiej w stopniu zaawansowanym. W programie studiów są wykłady i ćwiczenia z różnych dziedzin, zwykle równoważnych grafice warsztatowej czy artystycznej. Są to więc przedmioty ogólnoplastyczne, takie jak rysunek i malarstwo, a także przedmioty zawodowe (kompozycja i podstawy projektowania graficznego, podstawy typografii, warsztaty komputerowe, projektowanie grafiki wydawniczej, projektowanie opakowań, plakatu, informacji wizualnej).
Wreszcie są też przedmioty teoretyczne. Co ciekawe, może do nich należeć nie tylko historia sztuki, ale i marketing, wybrane zagadnienia z historii grafiki projektowej, zagadnienia sztuki współczesnej czy prawa autorskiego.

Po studiach:
Absolwent kierunku Projektowanie graficzne może pracować m.in.:
- w firmach poligraficznych,
- w wydawnictwach prasowych,
- jako projektant ilustracji czy opakowań.

Komentarze obsługiwane przez CComment