Polityka publiczna to nowej w Polsce dyscyplina naukowa, która powstała w wyniku dostrzeżenia braku na rynku pracy specjalistów mogących zarządzać przestrzenią publiczną. W Stanach Zjednoczonych i państwach zachodnich starego kontynentu triumfuje obecnie model współzarządzania przestrzenią publiczną. Decyzje w procesie projektowania rozwiązań w aspekcie zarządzania przestrzenią publiczną podejmują dziś nie tylko urzędnicy ale i przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe, a także pojedynczy obywatele. Dlaczego warto wybrać ten kierunek studiów?

W trakcie studiów:
Podczas studiowania na Polityce publicznej zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencję w sferze m.in. psychologii społecznej, ekonomii, socjologii, zagospodarowania przestrzennego, prawa administracyjnego, prawa europejskiego, zasad funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, a także poznasz zasady kształtowania społeczeństwa obywatelskiego, wraz z wyzwaniami etycznymi i problemami politycznymi.

Po studiach:
Absolwent Polityki publicznej, będzie posiadał umiejętności formalne, w tym prawnicze czy ekonomiczne, z kompetencjami właściwego rozumienia roli społeczeństwa obywatelskiego. Pracę może znaleźć np. w urzędach miejskich, starostwach powiatowych, czy urzędach planowania przestrzennego.

Komentarze obsługiwane przez CComment