Two contemporary male delegates or political leaders shaking hands
|

Politologia – kierunek studiów

Jeżeli zastanawiasz się, o czym będziesz uczyć się na politologii, mamy dla Ciebie prostą odpowiedź: przedmiotem studiów politologicznych jest państwo, władza i polityka. Tematyka realizowana w ramach tego kierunku jest, więc bardzo szeroka. Czym są zatem studia politologiczne? Gdzie pracują absolwenci? Badania losów zawodowych absolwentów wskazują, na bardzo ciekawy fakt: nie istnieje jednolity model kariery zawodowej politologa. Absolwenci tego kierunku realizują swoje zawodowe aspiracje na bardzo różne sposoby. Zapraszamy do lektury.

Gdzie studiować politologię?

Politologia to jeden z kierunków humanistyczno-społecznych. Jeśli interesujesz się tą dziedziną nauki, warto zobaczyć, jakie uczelnie i wydziały oferują kierunek politologia.

Jak przygotować się do studiów na kierunku politologia?

Osoby, które planują podjęcie studiów na kierunku politologia, powinny zwrócić uwagę na kilka przedmiotów już w szkole średniej, takich jak: wiedza o społeczeństwie, historia oraz geografia. Warto bowiem zdobyć solidne podstawy, które ułatwią przyswajanie wiedzy na studiach politologicznych.

Jak studiuje się politologię?

Studia na kierunku politologia opierają się głównie na wykładach, ćwiczeniach i seminarium. W porównaniu do innych kierunków, studia te skupiają się na teorii, ale nie brakuje praktycznych zajęć i projektów.

Politolog na rynku pracy

Absolwenci politologii znajdują zatrudnienie w wielu miejscach, takich jak jednostki samorządu terytorialnego, organizacje rządowe oraz pozarządowe i media. Zdarza się też, że decydują się na pracę jako wolni zawodowcy w sektorze handlowym. Warto jednak wiedzieć, że stosunkowo niewielu politologów zostaje politykami, ponieważ wiedza teoretyczna nie zawsze przekłada się na umiejętność działania w praktyce.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *