×

Uwaga

Could not instantiate mail function.

Na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska zdobędziesz wiedzę z zakresu zanieczyszczenia i ochrony powietrza, wody i ziemi; najnowszych technologii; problematyki gospodarki odpadami; rekultywacji środowiska; odnawialnych źródeł energii.


Ochrona przyrody i edukacja przyrodniczo-leśna ? nowy międzyuczelniany kierunek dla studentów II stopnia, prowadzony we współpracy dwóch poznańskich uczelni - Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego.


Kim jest absolwent ochrony środowiska? To człowiek, który umie chronić środowisko naturalne. Zastanówmy się, jaką wiedzą musi dysponować człowiek, który ma za zadanie uczestniczyć w pracach związanych z ochroną środowiska. Przede wszystkim musi mieć szerokie i zaawansowane wiadomości o samym środowisku, niezbędne są tu dziedziny takie jak: ekologia, biologia, chemia i fizyka. Istotna jest też wiedza o zagrożeniach, dlatego studenci tego kierunku poświęcają znaczne ilości czasu na opanowanie szczegółowych zagadnień związanych z czynnikami szkodliwymi.

Czy Ochrona środowiska to ciekawe studia?

Aby sprawnie poruszać się w swojej dziedzinie, specjaliście w zakresie ochrony środowiska niezbędna jest podstawowa wiedza o prawie i administracji! Jeżeli zaciekawiły Was te studia, zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. Wiele zależy od wewnętrznego nastawienia kandydata. Jeżeli masz poczucie misji, zależy Ci na dobru zwierząt, ochronie przyrodniczych zasobów naturalnych i nie boisz się nauki chemii, geografii, biologii oraz fizyki, jesteś idealnym kandydatem na studia, w trakcie których uzyskasz bogatą wiedzę i przydatne umiejętności, niezbędne do realizacji Twojej pasji.

W jaki sposób przebiegają studia na kierunku Ochrona środowiska?

Zwykle studenci uczestniczą w wykładach, ćwiczeniach, seminariach i laboratoriach. Uczelnia organizuje także wyjazdy studyjne, których celem jest poznanie konkretnych uwarunkowań i zagrożeń środowiska naturalnego w danych rejonach. Studia są zatem bardzo ciekawe, a bogata wiedza okaże się z pewnością przydatna w praktyce zawodowej.

Czy łatwo po Ochronie środowiska znaleźć pracę?

Niestety bywa różnie. Niektóre osoby już w kilka miesięcy po odebraniu dyplomu znajdują wymarzone zajęcie, inni muszą czekać znacznie dłużej rozsyłając swoje CV i listy motywacyjne. W badaniach na temat losów zawodowych absolwentów można zauważyć też pewną liczbę osób, które zdecydowały się na pracę w innych branżach.

W jaki sposób kształtują się prognozy rozwoju tego obszaru na rynku pracy?

Ludzie mają coraz większą świadomość ekologiczną, niemal każda większa inwestycja musi w swoich uwarunkowaniach uwzględniać oddziaływanie na środowisko przyrodnicze. Coraz więcej produktów spożywczych i nie tylko ma charakter ekologiczny, a postępujące zniszczenie naszej planety nie prowadzi nas w dobrym kierunku, dlatego można przypuszczać, że już w najbliższym czasie rynek pracy dla absolwentów ochrony środowiska wykaże tendencje wzrostowe.

Komentarze obsługiwane przez CComment