phoca_thumb_s_wszic_logoOd nowego roku akademickiego rozpocznie działalność Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu, pierwsza w Polsce uczelnia kształcąca profesjonalnych coachów i menedżerów sportu. Kształcenie odbywać się będzie w ramach studiów licencjackich na kierunku „Sport”, na jednej z trzech specjalności: zarządzanie firmą sportową, marketing sportowy, coaching sportowy.
Absolwenci WSZiC otrzymają dwa państwowe dyplomy: tytuł naukowy licencjata oraz drugi, w zależności od wybranej specjalności: menedżer wybranej dyscypliny sportu, menedżer imprezy sportowej, czy też instruktor lub trener II klasy. 

„Celem WSZiC jest, aby kształceni menedżerowie wprowadzali w swojej działalności profesjonalne i nowoczesne rozwiązania z obszaru coachingu, marketingu i zarządzania przy jednoczesnym wykorzystaniu wiedzy z zakresu społecznych i biologicznych podstaw sportu. Zajęcia prowadzone będą przez pracowników cenionych uczelni zarówno sportowych jak i ekonomicznych, którzy specjalizują się w obszarze coachingu, marketingu i zarządzania organizacjami, a w swojej działalności naukowej posiadają liczne publikacje i przeprowadzone badania.” – powiedział prof. dr hab. Ryszard Panfil – Założyciel WSZiC.

Wyższa Szkoła Zarządzania i Coachingu jest pierwszą uczelnią, która łączy wiedzę o sporcie 
z naukami ekonomicznymi. Strategicznymi partnerami Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu są Akademia Umiejętności – Management & Coaching oraz Sport Business Foundation, dwie firmy wiodące w Polsce w zakresie zarządzania sportem i coachingu, a także marketingu sportowego.

Ideę utworzenia Uczelni popierają takie osobistości sportu jak Andrzej Niemczyk, były Trener Reprezentacji Polski siatkarek oraz Maciej Zieliński, wieloletni kapitan Reprezentacji Polski w koszykówce, czy też Polski Związek Judo i Biuro Sportu przy Urzędzie Miasta we Wrocławiu. Także Wydział Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego wyraża przekonanie o potrzebie utworzenia uczelni kształcącej kadry na potrzeby zarządzania sportem i marketingu sportowego. Wolę współpracy z Wyższą Szkołą Zarządzania i Coachingu zadeklarowały już takie firmy sportowe jak m.in. Zagłębie Lubin S.A., WKS Śląsk Wrocław, Polski Związek Judo, Dolnośląska Federacja Sportu i Dolnośląskie Związki Sportowe.

Komentarze obsługiwane przez CComment