
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska oraz Uniwersytet Medyczny w Lublinie podsumowały pierwszy nabór na studia stacjonarne w roku akademickim 2017/2018. Największą popularnością wśród tegorocznych kandydatów cieszą się: informatyka, psychologia oraz kierunek lekarsko-dentystyczny.
Na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia na
Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej zarejestrowało się blisko 15 tysięcy kandydatów.
- W ub. r. rejestrów było 14 900. Dane pokazują, że uczelnia ma stabilną sytuację dotyczącą rejestracji kandydatów. Jesteśmy zadowoleni, że nasza oferta cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem - podkreśla Aneta Adamska, rzeczniczka UMCS. - Mamy nadzieję, że dane te przełożą się na liczbę osób, które faktycznie złożą dokumenty na naszej uczelni - dodaje.
Największym zainteresowaniem cieszyła się tradycyjnie już psychologia, gdzie o jeden indeks stara się 8,3 kandydatów. Na kolejnych miejscach uplasowały się: anglistyka (6,7) oraz jazz i muzyka estradowa (5,3). Pod względem całkowitej liczby zarejestrowanych i potwierdzonych aplikacji najpopularniejszymi kierunkami okazały się: prawo, psychologia oraz finanse i rachunkowość.

Na
Politechnice Lubelskiej chce studiować ponad 3700 osób, ale limit miejsc w rekrutacji na rok akademicki 2017/2018 został ustalony na poziomie 1910. Na PB także nie ma niespodzianek w kontekście najpopularniejszych kierunków: tradycyjnie króluje informatyka, gdzie o jedno miejsce walczyć będzie 4 kandydatów. Na podium znalazły się także: finanse i rachunkowość (3,5 kandydatów na 1 miejsce) oraz architektura (2,5 kandydatów na 1 miejsce).

Kierunek lekarsko-dentystyczny króluje natomiast na Uniwersytecie Medycznym – o jedno miejsce starają się tutaj 23 osoby. Tegoroczni kandydaci chętnie rejestrowali się również na kierunek lekarski (11 osób na 1 miejsce), analitykę medyczną (8 osób na 1 miejsce) oraz dietetykę (7 osób na 1 miejsce).
Nie dostałeś się na wymarzony kierunek studiów? Nie przejmuj się! W najbliższych dniach lubelskie uczelnie opublikują listy kierunków, na które uruchomiony zostanie dodatkowy nabór.
Zobacz także:

Jeśli szukacie uczelni, która stale dba o rozwój swojej oferty kształcenia, to koniecznie powinniście zainteresować się Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Jako kandydaci na studia, już od roku…
Komentarze obsługiwane przez CComment